Lucie

Vždy jsem tíhla k určité pomoci lidem. Ať už v nouzi nebo „jen tak“. Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu a práci zdravotní sestry na SŠ jsem milovala. Leč mé představy o životě se úplně neslučovaly se směnným provozem a platem 13tis. čistého, pokračovala jsem dál na VŠ rozvíjet svoji druhou lásku – zvířata.
Láska k pomoci druhým mně ovšem neopouštěla. Přispívat na různé organizace, kupovat lidem bez domova jídlo nebo nocleženku bylo pro mne prostě normální. Neodsuzovat a vidět svět ve více vrstvách, barvách a možnostech. Stejně jako vidět lidi bez předsudků, poznávat je a mít ráda různorodost.
Osudným se mi ale stal rok 2015, kdy jsem se rozhodla vyjet jako dobrovolnice do Berkasovo – Bapská, na hranice Srbska a Chorvatska. Pomoci lidem na útěku. Před válkou, režimem, špatnou životní situací. V té době vrcholila „migrační krize“ a já, ve snaze nenechat se zmasírovat médii a všeobecným názorem, jsem se rozhodla, udělat si názor vlastní. Po všem, co jsem tam zažila a viděla se mi svět zhruba o 180° a došlo mi, že je potřeba dělat víc. Stala jsem se osobní asistentkou u seniorů – tedy pracuji v neziskové organizaci, přerušila jsem navazující studium na zemědělské škole a dala se na studium sociální práce.
A také mi přišlo vlastní, přispívat pravidelně na pomoc lidem v nouzi, protože to dává smysl. Je to jednoduché a věřím, že efektivní.
Jsem si naprosto jistá, že ČvT je ta správná organizace, které chci svěřit své finance.
Vaše práce je ohromná, je vidět a já si jí neskutečně vážím. Jste pro mě tím, čím bychom měli všichni být.

Kateřina

Když můžete pomoci, tak prostě musíte … tomu věřím.

Hana

Dnes mě naštval nesnášenlivý na FB tento příspěvek od známého… Doufám, že peníze, které poskytnu, pomohou i lidem, proti kterým kolují různé rasistické vtípky a kteří jsou v nouzi.

Barbora

Radost z pomoci jiným, kteří to skutečně potřebují.

Blanka

Pomáháme protože je to samozřejmé. Učíme tak i naše děti.

Jirka

Nejen díky své práci jsem měl možnost procestovat světa a vidět tak v jakých podmínkách někteří lidé žijí. Jaké propastné rozdíly v životní úrovni jsou mezi lidmi a to nejen mezi kontinenty, ale i v zemích samotných. Proto jsem se rozhodl stát se přítelem Člověka v tísni tak abych mohl…

Pavla

Chtěla jsem jenom poděkovat za Vaši práci, za naději, kterou dáváte. Děkuji. Pavla.

Iva

Pomoci někomu v nouzi, je pro mě přirozenost. Jsem vděčná za pocit který při tom mám, naplňuje mě to. DĚKUJI, že mohu pomáhat.

Lucie

Jedním z nejkrásnějších zadostiučinění v životě je, že kdykoli se upřímně snažíme pomoci jinému, pomáháme i sami sobě.

Tomáš

Pomáhat je fajn. Pokud můžeme a je to v našich silách, proč ne? Nikdy nevíme, jak na tom budeme zítra. Každý z nás může změnit svět.

Tomáš Erhart

Vlastně nevím, proč jsem nepřispíval už dříve. Jestli můžeme být na práci nějaké české organizace hrdí, tak je to Člověk v tísni.

Kateřina Midori Prošková

Protože mi o víkendu vynadal před domem kamarád našeho souseda… protože jsem měla kolem hlavy šatek, myslel že jsem muslimka… Protože jsem to odkládala moc dlouho a tak k pomoci pro Amnesty International přidávám i trvalý příkaz na Člověka v Tísni. Protože této organizaci věřím a…

Objevíme svět!

Jsme obyčejná rodina z malé vesnice Rajhradice. Píšeme blog o cestování s dětmi, protože si myslíme, že to pomáhá přemoci strach z neznámého. Práce lidí z Člověka v tísni si velmi vážíme. A myslíme si, že se v ČR máme strašně dobře a tak je třeba pomoci tě, co to štěstí nemají. Pravidelným…

Josef

Občas v životě člověk dospěje do momentu, kdy mu nic nedává smysl. A tak jsem nějak hledal cestu. A přispívat těm kteří to potřebují, mě rozhodně smysl dává… 🙂

Andrea

Prostě to chci poslat dál…

Matěj Malý

Je mi neskutečně smutno z toho, jak si na vás (i vám podobných institucích) kdejaký politický nýmand honí triko. Přitom odvádíte neskutečnou práci za nás za všechny. Jsem rád, že toho mohu být alespoň malou součástí. Držím vám palce, pokračujte v tom, co děláte – děláte to skvěle.

Michal Landsman

Máme se v ČR velmi dobře a každý den si přesto většina z nás stěžuje na malicherné problémy. Je dobře, že je tu organizace, jako Člověk v tísni, která pomáhá tam, kde je opravdu problém.

Šimon

Pomoc těm, kteří si sami pomoci nemohou beru jako samozřejmost a projev vděčnosti za to, že my to štěstí máme.

Janina Bohuňková

Prostě chci smysluplně pomáhat lidem, kteří v životě neměli tolik štěstí. A doufám, že zveřejněním mého příběhu-nepříběhu inspiruju další lidi, aby se přidali.

Janina Bohuňková

Prostě chci smysluplně pomáhat lidem, kteří v životě neměli tolik štěstí. A doufám, že zveřejněním mého příběhu-nepříběhu inspiruju další lidi, aby se přidali.

Můj příběh

This is Photoshop's version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora