1. Správce osobních údajů: Člověk v tísni, o.p.s., se sídlem Šafaříkova 24, 120 00 Praha 2, IČ: 25755277, zapsaný v rejstříku o.p.s. vedeném Městským soudem v Praze, oddíl O, vložka 119, kontaktní údaje: kp@clovekvtisni.cz, kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů: dpo@clovekvtisni.cz
  2. Informujeme Vás, že Správce bude zpracovávat Vaše osobní údaje v rozsahu uvedeném ve formuláři přihlášky do Klubu přátel.
  3. Zpracování osobních údajů je založeno na plnění smlouvy, plnění právních povinností Správcem a na oprávněném zájmu Správce.
  4. Uvedené údaje jsou zpracovávány za těmito účely:
    • Evidence daru (příslibů darů),
    • Statistické účely,
    • Plnění právních povinností správce,
    • Péče o dárce, informování o možnostech dárcovství a o činnostech organizace Člověk v tísni, nabídka výhod.
  5. Vaše osobní údaje budou Správcem uloženy po dobu:
    • po dobu trvání smluvního vztahu (členství v Klubu přátel),
    • po dobu určenou právními předpisy (zejména zákon o účetnictví),
    • a dále po dobu 3 let od posledního kontaktu s Vámi, pokud dříve nepožádáte o výmaz údajů.
  6. Vaše údaje neprodáváme ani jinak nepředáváme dalším stranám vyjma smluvních partnerů, kteří nám umožňují komunikaci s Vámi. Jejich aktuální seznam můžete vždy nalézt na tomto odkazu.
  7.  Vaše práva:
    – právo požadovat informaci, jaké Vaše osobní údaje Správce zpracovává,
    – právo požadovat po Správci vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů,
    – právo vyžádat si u Správce přístup k těmto údajům a tyto nechat aktualizovat nebo opravit, případně omezit a právo vznést námitku proti zpracování,
    – právo požadovat po Správci výmaz těchto osobních údajů, příp. právo vzít souhlas (byl-li udělen) kdykoliv zpět, a to například zasláním emailu nebo dopisu na kontaktní údaje Správci,
    – právo v případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů obrátit se na Správce nebo na Úřad pro ochranu osobních údajů.