Infekční průjem zabije každý den 813 dětí. Pojďme je zachránit!
© Foto: ČvT

Infekční průjem zabije každý den 813 dětí. Pojďme je zachránit!

Průjmová onemocnění patří mezi nejčastější příčiny dětských úmrtí na světě. Většina dětí zemře proto, že pije znečištěnou vodu plnou bakterií. S Vaší pomocí to dokážeme změnit. Pojďte spolu s námi zachraňovat dětské životy!

• Pouhých 250 Kč stačí na výrobu 5 000 litrů bezpečné pitné vody. Díky Vaší pomoci děti nebudou muset pít špinavou vodu a zůstanou zdravé.
  • Průjmem oslabené děti trpí smrtelnou podvýživou, se kterou ale dokážeme úspěšně bojovat. Na prvních 14 dní léčby stačí dar 365 Kč.
  • Za 500 Kč dokážeme v Africe zajistit kanystry na nošení pitné vody od studny a mýdla na mytí rukou pro jednu rodinu. Navíc, když přispíváte pravidelně, Vaši pomoc znásobí OSN.

9 x tolik přidá k Vašemu daru OSN

Díky Vaší podpoře dokážeme získat další finance například od OSN. Pokud darujete pravidelně, každá Vaše stokoruna přinese dalších 900 Kč systémem povinného kofinancování.

Kde vaše dary pomáhají?

Každý rok vyléčíme tisíce dětí. Víme ale, že je třeba řešit příčinu problému. Proto v Angole, Zambii, Etiopii a DR Kongo budujeme zdroje pitné vody a místní maminky učíme zásady správné hygieny a výživy.

Jak konkrétně pomáhá Člověk v tísni

Organizace Člověk v tísni dlouhodobě bojuje s průjmovými onemocněními u dětí například v Angole, Zambii, Etiopii a DR Kongo. Kromě okamžité léčby se soustředíme především na řešení samotných kořenů problému. Budujeme zdroje pitné vody, podporujeme zdravotnická zařízení, školíme maminky a děti v zásadách hygieny, učíme místní jak pěstovat nutričně bohaté plodiny.Vedle řešení dlouhodobých problémů pomáháme i lidem zasaženým válečnými konflikty. Například v Sýrii dodáváme pitnou vodu a základní hygienické potřeby pro tisíce domácností.

Jak konkrétně pomáháme:

• Budujeme studny a další zdroje nezávadné pitné vody
  • Opravujeme válkou zničené vodovodní systémy
  • Dokážeme chemicky vyčistit závadnou vodu, aby byla pitná a zabránit šíření epidemií
  • Školíme například zdravotníky, maminky, učitele i děti v zásadách osobní hygieny a předáváme vědomosti o zdrojích a způsobech šíření infekce
  • Pomáháme budovat záchody v domácnostech i u škol
  • Tam kde je třeba distribuujeme kanystry, mýdla apod.
  • Propagujeme kojení po dobu prvních šesti měsíců života novorozence (posiluje obranyschopnost)
  • Provádíme vakcinace proti rotavirům (rotavirové infekce také způsobují akutní střevní potíže s těžkým průběhem)

Začněte pomáhat s námi

Boj s podvýživou a průjmovým onemocněním patří mezi klíčové problémy, které Člověk v tísni pomáhá řešit. Pracujeme ve více než 20 zemích světa, pomáháme lidem ve válečných konfliktech, bráníme lidská práva, přinášíme okamžitou pomoc při humanitárních a přírodních katastrofách. A potřebujeme Vaši podporu, abychom to zvládli.

VÍCE O PŘÍČINÁCH PRŮJMU A PODVÝŽIVY

Průjmová onemocnění jsou druhou nejčastější příčinou úmrtí dětí do 5 let. Podle Světové zdravotnické organizace způsobí smrt 297.000 dětí ročně. Přitom jsou snadno léčitelná a lze jim předcházet.

Průjem je symptomem infekce způsobené bakteriemi, viry a parazity, z nichž se většina přenáší kontaminovanou vodou. Infekce je rozšířenější tam, kde není dostatečná sanitace a hygiena a přístup k bezpečné vodě na pití, vaření a mytí.

Malé děti v rozvojových zemích onemocní průjmem průměrně třikrát za rok. Pokaždé při tom přichází o důležité živiny nezbytné pro správný růst a vývoj. Průjem je tak jednou z hlavních příčin dětské podvýživy. Podvyživené děti mají sníženou obranyschopnost a snadněji se nakazí nemocemi… dostávají se tak do smrtelné spirály, kterou ale společně můžeme ukončit.

Pomáhejte s námi a přidejte se do Klubu přátel Člověka v tísni

Je to ten nejjednodušší způsob, jak společně s námi pomáhat. Právě díky tomu, že Klub je založen na pravidelných příspěvcích, můžeme pomáhat velice efektivně a navíc OSN přidá ke každému Vašemu pravidelnému daru 9x tolik. Klub přátel Člověka v tísni byl založen v roce 2003 a od té doby se do něj přidalo přes 20.000 lidí.

Podporu můžete kdykoliv ukončit

Podvýživu neodstraníme ze dne na den. Je to dlouhodobý boj a proto Vás prosíme o dlouhodobou podporu. Tu můžete ukončit stejně snadno, jako začnete.

Snížíte si daně

Jako pravidelný dárce si můžete snížit daně, ať už podnikáte, nebo jste zaměstnanec. Každý rok vám vystavíme potvrzení o daru pro finanční úřad.

Začít pomáhat

Chci měsíčně darovat
Vaše údaje
Chci darovat za firmu
Chci darovat jako OSVČ
Chci obdržet potvrzení o daru

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.

i Údaje k platbě se automaticky vygenerují a zobrazí po vyplnění a odeslání formuláře.
Odesláním přihlášky berete na vědomí podmínky zpracování Vašich osobních údajů.
Odesílání ...
Vaši registraci jsme přijali.
Děkujeme.
Registraci se bohužel nepovedlo odeslat
Omlouváme se, zkuste to prosím později.

Po odeslání přihlášky Vám obratem zašleme doplňující informace a údaje pro zadání trvalého příkazu.

Vaše údaje u nás zůstanou v bezpečí. Potřebujeme je abychom Vás mohli informovat jak díky Vám pomáháme, zvát na akce a jednou za rok zaslat potvrzení o daru, díky kterému zaplatíte nižší daně.

Váháte? Nechte si poradit od Šimona Pánka

Přečtěte si více o tom, jak pomáháme.