Jak pomáháme

© Foto: ČvT
Poskytujeme humanitární pomoc

Dary postupně shromažďované v Klubu přátel nám umožňují co nejrychleji pomoci obětem přírodních katastrof a válek. Při zemětřesení tedy neztrácíme drahocenný čas postupným sbíráním peněz, ale můžeme reagovat okamžitě, ve chvílích, kdy rychlost znamená další zachráněné životy.

Zachraňujeme dětské životy

Průjmová onemocnění jsou druhou nejčastější příčinou úmrtí dětí do 5 let. Podle WHO způsobí smrt 297.000 dětí ročně. Přitom jsou snadno léčitelná a lze jim předcházet. Velká část smrtelných případů průjmu je totiž způsobena znečištěnou vodou, kterou pak děti z nevědomosti nebo nedostatku jiných alternativ pijí i v průběhu léčby, čímž situaci jen zhoršují.

Bojujeme s podvýživou

Díky podpoře členů Klubu přátel pomáháme v chudých zemích těm nejpotřebnějším. Dlouhodobě bojujeme s podvýživou u dětí v Angole, Zambii, Etiopii a Demokratické republice Kongo. Kromě okamžité léčby akutně podvyživených dětí se soustředíme především na řešení příčin podvýživy. Nejlepší výsledky přináší propojení naší pomoci v oblasti zemědělství, výživy, přístupu k nezávadné pitné vodě a správné hygieny.

Zkracujeme cestu k pitné vodě

Pitná voda je v mnoha zemích postižených suchem nebo válkou opravdovým darem života. Proto zlepšujeme přístup k pitné vodě například potřebným v Sýrii, na Ukrajině, nebo v suchem zasažené Etiopii.

Podporujeme vzdělávání

Věříme, že děti mají právo na vzdělání. Proto ve válečných zemích, jako je například Sýrie, opravujeme a vybavujeme školy nebo budujeme provizorní vzdělávací centra pro tisíce dětí.

Bráníme lidská práva

Nezapomínáme ani na aktivní lidi v zemích, kde není svoboda a demokracie, a tito lidé jsou pro své aktivity, názory a postoje tvrdě pronásledováni autoritativními režimy. Podporujeme nezávislé novináře, občanské aktivisty a další bojovníky za svobodu například v Egyptě, Venezuele nebo na Kubě.

Dlouhodobě a udržitelně

Ctíme lidskou důstojnost a věříme v aktivní spolupráci se zasaženými. Pomáháme tak, aby si lidé časem dokázali pomoci sami a předcházíme tak jejich závislosti na naší podpoře.

Jak využíváme dary členů Klubu přátel

Celý text Méně textu

5 důvodů, proč pomáhat s námi

Vaše pravidelné dary umožní rychle zachraňovat životy.

Sami si určujete výši příspěvku a kdykoliv můžete skončit.

Váš dar dokážeme díky podpoře OSN znásobit. Darovaná stokoruna přinese dalších 900 Kč.

Pravidelně Vás budeme informovat, jak a kde Vaše dary pomáhají.

Snížíte si daně, ať už jste firma nebo zaměstnanec.

Pomáháme ve světě i v Čechách

Zprávy o pomoci