Jak pomáháme

Jak pomáháme

Poskytujeme humanitární pomoc

Dary postupně shromažďované v Klubu přátel nám umožňují co nejrychleji pomoci obětem přírodních katastrof a válek. Při zemětřesení tedy neztrácíme drahocenný čas postupným sbíráním peněz, ale můžeme reagovat okamžitě, ve chvílích, kdy rychlost znamená další zachráněné životy.

Bojujeme s podvýživou

Díky podpoře členů Klubu přátel pomáháme v chudých zemích těm nejpotřebnějším. Dlouhodobě bojujeme s podvýživou u dětí v Angole, Zambii, Etiopii a Demokratické republice Kongo. Kromě okamžité léčby akutně podvyživených dětí se soustředíme především na řešení příčin podvýživy. Nejlepší výsledky přináší propojení naší pomoci v oblasti zemědělství, výživy, přístupu k nezávadné pitné vodě a správné hygieny.

Zkracujeme cestu k pitné vodě

Pitná voda je v mnoha zemích postižených suchem nebo válkou opravdovým darem života. Proto zlepšujeme přístup k pitné vodě například potřebným v Sýrii, na Ukrajině, nebo v suchem zasažené Etiopii.

Podporujeme vzdělávání

Věříme, že děti mají právo na vzdělání. Proto ve válečných zemích, jako je například Sýrie, opravujeme a vybavujeme školy nebo budujeme provizorní vzdělávací centra pro tisíce dětí.

Bráníme lidská práva

Nezapomínáme ani na aktivní lidi v zemích, kde není svoboda a demokracie, a tito lidé jsou pro své aktivity, názory a postoje tvrdě pronásledováni autoritativními režimy. Podporujeme nezávislé novináře, občanské aktivisty a další bojovníky za svobodu například v Egyptě, Venezuele nebo na Kubě.

Dlouhodobě a udržitelně

Ctíme lidskou důstojnost a věříme v aktivní spolupráci se zasaženými. Pomáháme tak, aby si lidé časem dokázali pomoci sami a předcházíme tak jejich závislosti na naší podpoře.

Jak využíváme dary členů Klubu přátel


Celý text Méně textu

5 důvodů, proč pomáhat s námi

Vaše pravidelné dary umožní rychle zachraňovat životy.

Sami si určujete výši příspěvku a kdykoliv můžete skončit.

Pravidelně Vás budeme informovat, jak a kde Vaše dary pomáhají.

Jako výraz vděku od nás budete dostávat pozvánky na akce či slevy od partnerů.

Snížíte si daně, ať už jste firma nebo zaměstnanec.

Pomáháme ve světě i v Čechách

Zprávy o pomoci