Jak pomáháme

© Foto: ČvT

Pomáháme těm nejpotřebnějším na Ukrajině a v dalších 40 zemích. Prosíme, přidejte se a pomáhejte s námi. Váš dar dokážeme proměnit v potřebné jídlo, nezbytné léky či pitnou vodu. K Vaší stokoruně navíc dalších 900 Kč přidá EU nebo OSN.

Při povodních pomáháme doma

Když udeří povodně, pomáháme těm nejpotřebnějším rodinám s rekonstrukcí a obnovou jejich domovů.

Pomáháme ve válečných konfliktech

Ukrajina je už dvanáctá válka, ve které za 30 let existence Člověk v tísni pomáhá. A bohužel nemůžeme čekat, že krize v této zemi bude brzy za námi. Naše pomoc na Ukrajině, ale i v mnoha dalších zemích, ve kterých pracujeme, bude potřeba dlouhodobě.

Poskytujeme humanitární pomoc

Dary postupně shromažďované v Klubu přátel nám umožňují co nejrychleji pomoci obětem přírodních katastrof a válek. Při zemětřesení tedy neztrácíme drahocenný čas postupným sbíráním peněz, ale můžeme reagovat okamžitě, ve chvílích, kdy rychlost znamená další zachráněné životy. Díky Klubu přátel jsme mohli začít pomáhat a stále pomáháme například na Ukrajině, po zemětřesení v Turecku a Sýrii, nebo třeba v Afghánistánu či Jemenu, kde lidé trpí hladomorem. V září 2024 při katastrofických povodních v naší republice jsme mohli ihned uvolnit finanční prostředky a začít pomáhat poškozeným.

Zachraňujeme dětské životy

Průjmová onemocnění jsou druhou nejčastější příčinou úmrtí dětí do 5 let. Podle WHO způsobí smrt 297.000 dětí ročně. Přitom jsou snadno léčitelná a lze jim předcházet. Velká část smrtelných případů průjmu je totiž způsobena znečištěnou vodou, kterou pak děti z nevědomosti nebo nedostatku jiných alternativ pijí i v průběhu léčby, čímž situaci jen zhoršují.

Bojujeme s podvýživou

Díky podpoře členů Klubu přátel pomáháme v chudých zemích těm nejpotřebnějším. Dlouhodobě bojujeme s podvýživou u dětí v Angole, Zambii, Etiopii a Demokratické republice Kongo. Kromě okamžité léčby akutně podvyživených dětí se soustředíme především na řešení příčin podvýživy. Nejlepší výsledky přináší propojení naší pomoci v oblasti zemědělství, výživy, přístupu k nezávadné pitné vodě a správné hygieny.

Zkracujeme cestu k pitné vodě

Pitná voda je v mnoha zemích postižených suchem nebo válkou opravdovým darem života. Proto zlepšujeme přístup k pitné vodě například potřebným v Sýrii, na Ukrajině, nebo v suchem zasažené Etiopii.

Podporujeme vzdělávání

Věříme, že děti mají právo na vzdělání. Proto ve válečných zemích, jako je například Sýrie, opravujeme a vybavujeme školy nebo budujeme provizorní vzdělávací centra pro tisíce dětí.

Bráníme lidská práva

Nezapomínáme ani na aktivní lidi v zemích, kde není svoboda a demokracie, a tito lidé jsou pro své aktivity, názory a postoje tvrdě pronásledováni autoritativními režimy. Podporujeme nezávislé novináře, občanské aktivisty a další bojovníky za svobodu například v Egyptě, Venezuele nebo na Kubě.

Dlouhodobě a udržitelně

Ctíme lidskou důstojnost a věříme v aktivní spolupráci se zasaženými. Pomáháme tak, aby si lidé časem dokázali pomoci sami a předcházíme tak jejich závislosti na naší podpoře.

Jak využíváme dary členů Klubu přátel

Celý text Méně textu

5 důvodů, proč pomáhat s námi

Vaše pravidelné dary umožní rychle zachraňovat životy.

Sami si určujete výši příspěvku a kdykoliv můžete skončit.

Váš dar dokážeme díky podpoře EU nebo OSN znásobit. Darovaná stokoruna přinese dalších 900 Kč.

Pravidelně Vás budeme informovat, jak a kde Vaše dary pomáhají.

Snížíte si daně, ať už jste firma nebo zaměstnanec.