Soňa Skočovská

Vážení, Člověka v tísni sleduji dlouhodobě a podporuji také již dost dlouho. Je pro mě příkladem úžasně propracované pomoci. Celý pracovní život jsem strávila jako drobný živnostník, který se musí vždy spoléhat sám na sebe a v lepších časech tvořit rezervy na ty horší. To se mi vyplatilo,když jsem přišla v podstatě ze dne na den o všechny možnosti výdělku díky omezením kvůli epidemii. Bylo to jako když jedete rychlostí 150 km a najednou stojíte. Byla to velmi zvláštní zkušenost a uvědomila jsem si,že je úplně jedno co umím za 25 let v oboru. Řekla bych,že to byla velmi dobrá lekce pokory. Naštěstí mám skvělou rodinu a tak jsem se mohla zamyslet,kde se právě nacházím na ose svého života. Odešla jsem tedy do předčasného důchodu a příležitostně si přivydělávám. Jsem si naprosto vědoma toho,že přes všechny nálady ve společnosti a křik populistů o bídě, žijeme si opravdu velmi dobře. Protože zároveň vím, že ne všichni jsou zdraví, nebo nemají ty možnosti a dary co jsem dostala já, rozhodla jsem se být v klubu Člověka v tísni . Já osobně neumím přímo potřebným pomoci a vy ano. Děkuji moc .