Vašek O.

Do Klubu přátel jsem se rozhodl pravidelně přispívat hlavně proto, že vidím, že Člověk v tísni opravdu pomáhá. Konkrétním lidem, konkrétní hmatatelnou pomocí, která jde přímo na místo určení. Dříve jsem věnoval peníze organizacím typu UNICEF apod., vůbec jsem ale neměl jistotu kde můj příspěvek skončil a jestli nebyl zneužit některými vládami anebo prostředníky v rámci jejich "zabezpečení" pomoci potřebným. Člověk v tísni a lidé v něm pracující, včetně a především pod vedením pana Šimona Pánka, jsou pro mne jistotou a garancí, že moje příspěvky budou smysluplně využity. I na základě historie jsem přesvědčený, že se mohu plně spolehnout na jejich posouzení situace v konkrétním místě a u konkrétních jedinců. Toto my, jako obyčejní občané, v rámci naší klidné země, nemáme šanci na dálku vyhodnotit. Okamžité a nepřehlédnutelné aktivity Člověka v tísni při pomoci postižené Ukrajině a jejich rozsah mne jen ujistily, že toto je ta správná organizace pro pomoc v nouzi. Moc děkuji všem spolupracovníkům a přispěvatelům Člověka v tísni za jejich odhodlání pomáhat potřebným. Držte se a vydržte.