Zbyněk Konvička

Neziskovou organizaci Člověk v tísni sleduji dlouhodobě a vždy mě potěší zprávy, kde všude její dobrovolníci a pracovníci pomohli a pomáhají. Život by měl být nejen o zajišťování vlastních potřeb a naplňování svých snů... Většina z nás v naší zemi netrpí nedostatkem, naopak je více vidět, že řada z nás ráda pomáhá druhým, tam, kde je právě potřeba, a mně je tento způsob drobné filantropie velmi blízký. Sami jsme v naší neziskové organizaci Institut pro památky a kulturu rádi a vděční za každou podporu a pomoc, která nás žene dopředu a vlévá energii do žil do další práce a aktivit... Mám za to, že právě Člověk v tísni v čele se Šimonem Pánkem (pro mne garantem důvěryhodnosti a lidskosti) svým humanitárním a opravdu ryze lidským řekl bych člověčenským zaměřením si pomoc, a nemusí být velkého rozsahu, zaslouží od každého z nás, které menší částka nepoloží, a druhým pomůže... Líbí se mi i iniciativa Koalice za snadné dárcovství, kde je i naše neziskovka členem, stejně jako Člověk v tísni, a navzájem si členové této iniciativy sdílejí dobré příklady z praxe a inspirují se... a to je moc dobře... hodně štěstí všem, co mohou příjimat pomoc od druhých a těm, co pomáhají, hodně sil a energie...