Pomozte nám bránit svobodu slova!

Pomozte nám bránit svobodu slova!

Člověk v tísni pomáhá v zemích s represivními režimy, kde jsou lidé kvůli svým názorům perzekvováni, pronásledováni, šikanováni i mučeni. Pracujeme v tvrdých diktaturách i transformujících se zemích, kde se zkušenost s přechodem k demokracii v některých aspektech podobá té české.

Pomáháme lidem například v Arménii, Ázerbájdžánu, Egyptě, Ekvádoru, Hondurasu, na Kubě, v Libyi, Moldavsku (Podněstří), Nikaragui, na Ukrajině, ve Venezuele a Vietnamu. Museli jsme pozastavit programy v Rusku, ale nevzdáváme se!

PROČ POMÁHAT S NÁMI? NEDĚLÁME JEN MONITORING, ALE POMÁHÁME PŘÍMO!

KOMU A JAK POMÁHÁME?

  • Politicky perzekvovaným osobám poskytujeme neodkladnou lékařskou péči, urgentní relokaci a právní, psychologickou i materiální pomoc. V uplynulém roce jsme pomohli 681 lidem – právníkům, nezávislým kritickým novinářům, blogerům, studentům, nebo aktivistům, kteří jsou ve své zemi postihováni, a také běžným občanům, jejichž práva jsou porušována v důsledku nefunkčnosti právního státu nebo zvůle místních úřadů.

  •  
    PŘÍMÁ POMOC PERZEKVOVANÝM V ČÍSLECH  • Zvyšování kapacit a podpora aktivit občanské společnosti v zemích s represivními režimy: jen v loňském roce jsme spolupracovali s 370 představiteli občanské společnosti – novináři, právníky, nezávislými aktivisty a 132 nevládními organizacemi.

  • Advokační aktivity na podporu lidských práv: věnujeme se různým aktivitám, jejichž cílem je upozornit na porušování lidských práv ve světě a najít širší veřejnou podporu pro jejich ochranu.

Letos si připomínáme 30 let od sametové revoluce, kdy se Československo opět stalo demokratickou zemí. Teď, když žijeme ve svobodné zemi a denně užíváme výhod demokracie, neměli bychom zapomínat na principy, pro které jsme bojovali a na kterých je podpora lidských práv a občanské společnosti postavená. Potřebujeme Vaši pomoc.

VAŠI PODPORU POTŘEBUJEME

Boj o svobodu a demokracii a podpora obránců lidských práv je klíčovou prioritou organizace Člověk v tísni. Pracujeme ve více než 20 zemích světa, kde pomáháme lidem ve válečných konfliktech, bráníme lidská práva a přinášíme okamžitou pomoc při humanitárních a přírodních katastrofách. A potřebujeme Vaši podporu, abychom to zvládli. Pomáhejte s námi a přidejte se do Klubu přátel Člověka v tísni.

Chci vědět více o KLUBU PŘÁTEL

Klub přátel Člověka v tísni je symbolické uskupení dárců, kteří přispívají pravidelnými dary na konto dobročinné sbírky. Je to náš způsob, jak lidem říct, že si jejich pomoci vážíme, a také možnost, jak s nimi zůstat v kontaktu. Třeba proto, abychom jim čas od času poslali pozvánku na setkání, slevu do divadla nebo lístky na projekce festivalu Jeden svět. A proč si těchto dárců tolik vážíme? Protože pravidelná podpora je pro nás nenahraditelná. Díky těmto darům máme volné ruce a můžeme pomáhat tam, kde je to aktuálně nejvíce potřeba. Stačí jen vyplnit formulář a můžeme se v Klubu těšit i na Vás!

5 důvodů, proč pomáhat s námi

Vaše pravidelné dary umožní rychle zachraňovat životy.

Sami si určujete výši příspěvku a kdykoliv můžete skončit.

Pravidelně Vás budeme informovat, jak a kde Vaše dary pomáhají.

Váš dar dokážeme díky podpoře OSN znásobit. Darovaná stokoruna přinese dalších 900 Kč.

Snížíte si daně, ať už jste firma nebo zaměstnanec.

Přidejte se do Klubu přátel

Potřebuji poradit
Vaše údaje
Přispět částkou
 
i
Odesláním přihlášky berete na vědomí podmínky zpracování Vašich osobních údajů a zároveň získáte podklady k zadání trvalého příkazu a uvítací informace k Vašemu členství.
Odesílání ...
Vaši registraci jsme přijali.
Děkujeme.
Registraci se bohužel nepovedlo odeslat
Omlouváme se, zkuste to prosím později.