Pomozte nám bránit svobodu slova!
© Sergey Ponomarev

Pomozte nám bránit svobodu slova!

Člověk v tísni pomáhá v zemích s represivními režimy, kde jsou lidé kvůli svým názorům perzekvováni, pronásledováni, šikanováni i mučeni. Pracujeme v tvrdých diktaturách i transformujících se zemích, kde se zkušenost s přechodem k demokracii v některých aspektech podobá té české.

Pomáháme lidem například v Arménii, Ázerbájdžánu, Egyptě, Ekvádoru, Hondurasu, na Kubě, v Libyi, Moldavsku (Podněstří), Nikaragui, na Ukrajině, ve Venezuele a Vietnamu. Museli jsme pozastavit programy v Rusku, ale nevzdáváme se!

PROČ POMÁHAT S NÁMI? NEDĚLÁME JEN MONITORING, ALE POMÁHÁME PŘÍMO!

KOMU A JAK POMÁHÁME?

  • Politicky perzekvovaným osobám poskytujeme neodkladnou lékařskou péči, urgentní relokaci a právní, psychologickou i materiální pomoc. V uplynulém roce jsme pomohli 681 lidem – právníkům, nezávislým kritickým novinářům, blogerům, studentům, nebo aktivistům, kteří jsou ve své zemi postihováni, a také běžným občanům, jejichž práva jsou porušována v důsledku nefunkčnosti právního státu nebo zvůle místních úřadů.

  •  
    PŘÍMÁ POMOC PERZEKVOVANÝM V ČÍSLECH  • Zvyšování kapacit a podpora aktivit občanské společnosti v zemích s represivními režimy: jen v loňském roce jsme spolupracovali s 370 představiteli občanské společnosti – novináři, právníky, nezávislými aktivisty a 132 nevládními organizacemi.

  • Advokační aktivity na podporu lidských práv: věnujeme se různým aktivitám, jejichž cílem je upozornit na porušování lidských práv ve světě a najít širší veřejnou podporu pro jejich ochranu.

Letos si připomínáme 30 let od sametové revoluce, kdy se Československo opět stalo demokratickou zemí. Teď, když žijeme ve svobodné zemi a denně užíváme výhod demokracie, neměli bychom zapomínat na principy, pro které jsme bojovali a na kterých je podpora lidských práv a občanské společnosti postavená. Potřebujeme Vaši pomoc.

VAŠI PODPORU POTŘEBUJEME

Boj o svobodu a demokracii a podpora obránců lidských práv je klíčovou prioritou organizace Člověk v tísni. Pracujeme ve více než 20 zemích světa, kde pomáháme lidem ve válečných konfliktech, bráníme lidská práva a přinášíme okamžitou pomoc při humanitárních a přírodních katastrofách. A potřebujeme Vaši podporu, abychom to zvládli. Pomáhejte s námi a přidejte se do Klubu přátel Člověka v tísni.

Chci vědět více o KLUBU PŘÁTEL

Klub přátel Člověka v tísni je symbolické uskupení dárců, kteří přispívají pravidelnými dary na konto dobročinné sbírky. Je to náš způsob, jak lidem říct, že si jejich pomoci vážíme, a také možnost, jak s nimi zůstat v kontaktu. Třeba proto, abychom jim čas od času poslali pozvánku na setkání, slevu do divadla nebo lístky na projekce festivalu Jeden svět. A proč si těchto dárců tolik vážíme? Protože pravidelná podpora je pro nás nenahraditelná. Díky těmto darům máme volné ruce a můžeme pomáhat tam, kde je to aktuálně nejvíce potřeba. Stačí jen vyplnit formulář a můžeme se v Klubu těšit i na Vás!

5 důvodů, proč pomáhat s námi

Vaše pravidelné dary umožní rychle zachraňovat životy.

Sami si určujete výši příspěvku a kdykoliv můžete skončit.

Váš dar dokážeme díky podpoře OSN znásobit. Darovaná stokoruna přinese dalších 900 Kč.

Pravidelně Vás budeme informovat, jak a kde Vaše dary pomáhají.

Snížíte si daně, ať už jste firma nebo zaměstnanec.

Přidejte se do Klubu přátel

Potřebuji poradit
Chci měsíčně darovat
Vaše údaje
Chci obdržet potvrzení o daru
 

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.

i Údaje k platbě se automaticky vygenerují a zobrazí po vyplnění a odeslání formuláře.
Odesláním přihlášky berete na vědomí podmínky zpracování Vašich osobních údajů.
Odesílání ...
Vaši registraci jsme přijali.
Děkujeme.
Registraci se bohužel nepovedlo odeslat
Omlouváme se, zkuste to prosím později.