Kdy jste naposledy darovali život?
© Foto: ČvT

Kdy jste naposledy darovali život?

Vždy je šance udělat dobrý skutek. Pokud patříte mezi lidi, kteří pomáhají druhým, přidejte se prosím k nám.

Pomáháme těm nejpotřebnějším na Ukrajině a ve více než 30 dalších zemích. Prosíme, přidejte se a pomozte nám pomáhat. Váš dar dokážeme proměnit v potřebné jídlo, teplou deku, nezbytné léky či pitnou vodu. K Vaší stokoruně navíc dalších 900 přidá OSN.

Tři příklady, jak dokážeme pomáhat

• Za 250 Kč dokážeme pořídit jídlo pro rodinu uprostřed války na několik dní. Pomoc je mnohdy levnější, než si myslíme. Pokud je to pro Vás možné, podělte se s rodinami, které hladoví.

• Váš dobrý skutek zajistí 10 000 litrů vody pro lidi trpící žízní. Těch potřebných 500 Kč může být nejlepší investicí Vašeho života.

• Za 900 Kč zajistíme přikrývky, které zahřejí čtyřčlennou rodinu na útěku. A Vás zase zahřeje dobrý pocit!

9 x tolik přidá k Vašemu daru OSN

Díky Vaší podpoře dokážeme získat další finance například od OSN. Pokud darujete pravidelně, každá Vaše stokoruna přinese dalších 900 Kč systémem povinného kofinancování.

Prosíme o dlouhodobou podporu

Ukrajina je už dvanáctá válka, ve které za 30 let existence Člověk v tísni pomáhá. A bohužel nemůžeme čekat, že krize v této zemi bude brzy za námi. Naše pomoc na Ukrajině, ale i v mnoha dalších zemích, ve kterých pracujeme, bude potřeba dlouhodobě. Proto Vás prosíme o dlouhodobou podporu, která nám umožní pomáhat velice efektivně.

Přidejte se k nám a staňte se členem Klubu přátel Člověka v tísni

Je to pro Vás ten nejjednodušší a pro nás nejlepší způsob, jak společně s námi pomáhat. Sami si určíte výši příspěvku a podporu můžete kdykoliv ukončit.

Všechny členy pravidelně informujeme o tom, jak využíváme jejich dary a zveme na naše akce. Podrobnosti o naší pomoci najdete pod přihláškou.

Po vyplnění přihlášky Vám obratem zašleme doplňující informace a údaje pro zadání trvalého příkazu.

Přihláška do Klubu přátel

Chci měsíčně darovat
Vaše údaje
Chci darovat za firmu
Chci darovat jako OSVČ
Chci obdržet potvrzení o daru

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.

i Údaje k platbě se automaticky vygenerují a zobrazí po vyplnění a odeslání formuláře.
Odesláním přihlášky berete na vědomí podmínky zpracování Vašich osobních údajů.
Odesílání ...
Vaši registraci jsme přijali.
Děkujeme.
Registraci se bohužel nepovedlo odeslat
Omlouváme se, zkuste to prosím později.

Váháte? Nechte si poradit od Šimona Pánka

Jak pomáháme?

Poskytujeme humanitární pomoc

Dary postupně shromažďované v Klubu přátel nám umožňují co nejrychleji pomoci obětem přírodních katastrof a válek. Při zemětřesení tedy neztrácíme drahocenný čas postupným sbíráním peněz, ale můžeme reagovat okamžitě, ve chvílích, kdy rychlost znamená další zachráněné životy.

Zachraňujeme dětské životy

Průjmová onemocnění jsou druhou nejčastější příčinou úmrtí dětí do 5 let. Podle WHO způsobí smrt 297 000 dětí ročně. Přitom jsou snadno léčitelná a lze jim předcházet. Velká část smrtelných případů průjmu je totiž způsobena znečištěnou vodou, kterou pak děti z nevědomosti nebo nedostatku jiných alternativ dostávají k pití i v průběhu léčby, čímž se situace jen zhoršuje.

Bojujeme s podvýživou

Díky podpoře členů Klubu přátel pomáháme v chudých zemích těm nejpotřebnějším. Dlouhodobě bojujeme s podvýživou u dětí v Angole, Zambii, Etiopii a Demokratické republice Kongo. Kromě okamžité léčby akutně podvyživených dětí se soustředíme především na řešení příčin podvýživy. Nejlepší výsledky přináší propojení naší pomoci v oblasti zemědělství, výživy, přístupu k nezávadné pitné vodě a správné hygieny.

Zkracujeme cestu k pitné vodě

Pitná voda je v mnoha zemích postižených suchem nebo válkou opravdovým darem života. Proto zlepšujeme přístup k pitné vodě například v Sýrii, na Ukrajině nebo v suchem zasažené Etiopii.

Podporujeme vzdělávání

Věříme, že děti mají právo na vzdělání. Proto ve válečných zemích, jako je například Sýrie, opravujeme a vybavujeme školy nebo budujeme provizorní vzdělávací centra pro tisíce dětí.

Bráníme lidská práva

Nezapomínáme ani na aktivní lidi v zemích, kde není svoboda a demokracie, a tito lidé jsou pro své aktivity, názory a postoje tvrdě pronásledováni autoritativními režimy. Podporujeme nezávislé novináře, občanské aktivisty a další bojovníky za svobodu například v Egyptě, Venezuele nebo na Kubě.

Pracujeme dlouhodobě a udržitelně

Ctíme lidskou důstojnost a věříme v aktivní spolupráci s lidmi, kterým pomáháme tak, aby si časem dokázali pomoci sami. Předcházíme jejich závislosti na naší podpoře.