Zachraňte ještě dnes jedno dítě
© Foto: Tereza Hronová

Zachraňte ještě dnes jedno dítě

Podvýživa má na svědomí téměř polovinu úmrtí dětí do 5 let. Nejvíce dětských životů si bere v chudých zemích Afriky nebo Asie, které zasahuje potravinová krize, kterou ještě zhoršila ruská blokáda vývozu obilí z Ukrajiny. Zachránit dětský život je přitom snadné a levné: za 250 Kč zajistíte prvních 10 dní léčby. Navíc, když přispíváte pravidelně, vaše pomoc se násobí! Jak to funguje?

9x tolik přidá k vašemu daru OSN

Díky vaší podpoře dokážeme získat další finance například od OSN. Pokud darujete pravidelně, každá vaše stokoruna přinese dalších 900 Kč systémem povinného kofinancování.

Za 250 Kč měsíčně zachraňujete životy

Pro záchranu života stačí málo. Když přispějete 250 Kč měsíčně, zajistíte každý měsíc prvních 10 dní léčby pro jedno těžce podvyživené dítě. Každý měsíc pomůžete zachránit život. A díky vaší podpoře například od OSN získáme prostředky na léčbu dalších devíti dětí.

Za 500 Kč vyčistíte 10 000 litrů vody

Podvýživa je často způsobena tím, že děti pijí špinavou vodu plnou bakterií. Proto budujeme zdroje pitné vody a místní maminky učíme zásady správné hygieny a výživy. Už za 500 Kč dokážeme vyčistit 10 000 litrů pitné vody a zabránit tak šíření epidemie.

Kde budete zachraňovat životy dětí?

Organizace Člověk v tísni bojuje s podvýživou dětí v Angole, Zambii, Etiopii, DR Kongu či v Afghánistánu nebo Sýrii. Každý měsíc zachráníme stovky dětí. Nejvíce ohrožené pacienty léčíme speciální arašídovou pastou Plumpy’Nut, kterou dodáváme do místních zdravotnických zařízení.

Co je Plumpy’Nut©?

3 sáčky denně po dobu 6–12 týdnů a zázrak je na světě. Plumpy’Nut© je vysoce výživná arašídová pasta, která navíc obsahuje cukr, rostlinný olej a odtučněný mléčný prášek. Také je obohacená o vitamíny a minerály. Podvyživené děti mají problém s příjmem běžné potravy, zároveň je však potřeba, aby rychle přibyly na váze. Plumpy’Nut© je svou účinností nejlepší dostupnou zbraní při boji proti akutní podvýživě, , společně s další zdravotní péčí. Cena léčby arašídovou pastou pro jedno dítě na 6 až 7 týdnů je 1 300 Kč.

Vaše peníze nepřijdou nazmar

Víme, že nestačí řešit jen následky. Podvýživa je často způsobena tím, že děti pijí špinavou vodu plnou bakterií. Proto budujeme zdroje pitné vody a místní maminky učíme zásady správné hygieny a výživy.

Začněte pomáhat s námi

Boj s podvýživou patří mezi klíčové problémy, které Člověk v tísni pomáhá řešit. Neřešíme ale jen podvýživu. Pracujeme ve více než 40 zemích světa, pomáháme lidem trpícím ve válečných konfliktech, přinášíme okamžitou pomoc při humanitárních katastrofách, bráníme lidská práva. A potřebujeme Vaši podporu, abychom to zvládli.

Přidejte se do Klubu přátel Člověka v tísni.

Je to ten nejjednodušší způsob, jak společně s námi pomáhat. Právě díky tomu, že Klub je založen na pravidelných měsíčních příspěvcích, můžeme pomáhat velice efektivně a navíc například OSN přidá ke každému Vašemu daru 9x tolik. Do Klubu přátel Člověka v tísni se už přidalo přes 30.000 lidí a doufáme, že se připojíte i vy.

Začít pomáhat

Chci měsíčně darovat
Vaše údaje
Chci darovat za firmu
Chci darovat jako OSVČ
Chci obdržet potvrzení o daru

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.

i Údaje k platbě se automaticky vygenerují a zobrazí po vyplnění a odeslání formuláře.
Odesláním přihlášky berete na vědomí podmínky zpracování Vašich osobních údajů.
Odesílání ...
Vaši registraci jsme přijali.
Děkujeme.
Registraci se bohužel nepovedlo odeslat
Omlouváme se, zkuste to prosím později.

Váháte? Nechte si poradit od Šimona Pánka