Štěpánka

Dokud i jediný člověk na světě bude strádat hlady, nebude mít přístup k pitné vodě, lékařské péči nebo dostatečnému vzdělání, dokud i jediný člověk bude diskriminován za své náboženství, pohlaví či sexuální orientaci a dokud i jen jediný člověk bude usínat ve strachu - nikdo z nás není svobodný. Nemusíme přispívat jen finančně měnit svět můžeme i svými činy, které mívají větší dosah než si myslíme. Více

Ludmila

Na světě je tolik bídy a neštěstí. Trápí mne to. Je lépe zapálit malou svíčku než proklínat temnotu.

Pavel Sýkora

Pomáhat nebolí. Naopak, dobré skutky dělají radost oběma stranám.

Michala

Mimo jiné i díky člověku v tísni, jsem si uvědomila jak dobrý život vedu. Mám domov, práci, přátelé i rodinu v bezpečí. Zdravotní péči, víc služeb a věcí než potřebuji. Přála bych si to i pro všechny ostatní.

Tomáš Borůvka

Musíme si pomáhat. Žijeme v blahobytu, zatímco v jiných zemích žijí v nuzných podmínkách a váží si banálních věcí. I malá pomoc umí zázraky.

Svatava Matušková

Mám v životě štěstí, o které jsem se mnohdy nezasloužila - narodila jsem se milujícím rodičům, do bezpečné středoevropské země. Chci pomáhat těm, kteří takové štěstí nemají. "Lhostejnost k druhým a lhostejnost k osudu celku je přesně tím, co otevírá dveře zlu." (Václav Havel)

Marek Jargus

Tíseň člověka je můj věrný průvodce, který mne nenechává klidným. Dotýkal jsem se jí v Nairobi na ulicích a ve slumech, stejně tak jako v českých věznicích a bytech uživatelů drog a dotýkám se jí dodnes v příbězích mnoha lidí v tísni, kteří za mnou přicházejí na faru, aby zažili přijetí, naslouchání, doprovázení a třeba i osvobození a uzdravení. Dotýkám se této tísně jako kněz i jako člověk. Více

Iveta Fišerová

Nemám žádný silný příběh, mám jen štěstí a tři zdravé děti. Chci pomoci lidem, kteří to štěstí nemají, zejména dětem. Věřím vám a děkuji že mohu pomoci právě jim...

Zuzana V. Hamplová

Částka, kterou přispívám je zanedbatelná a přesto může velmi pomoci. Když nás bude více, pomoci se dostane u nás i v zahraničí více lidem.