Příběhy dárců Klubu přátel

Příběhy dárců Klubu přátel

Pavel Procházka

Co mě vedlo k členství? Žádný dlouhý příběh to není. Denně sleduji dění na Ukrajině. Vždy, když vidím záběry těch, kteří tam "bydlí", tak mi je hrozně úzko. Jejich bezmoc, jejich utrpení, jejich hlad ... nic víc, nic míň.

Radovan

O mém rozhodnutí stát se členem klubu, nepřímo přispěl samotný diktátor soudruh Putin. A to svou neuvěřitelnou agresí, vůči suverennímu evropskému státu. Člověk si najednou uvědomí, jak se má dobře, oproti jiným, zkoušeným, nejen válkou. Není mně lhostejné utrpení jiných ani potlačování demokratických principů, tyrany z východu.

Ala

Již dlouho mě bylo velmi sympatický pan Pánek a jeho Člověk v tísni. Ale až tragédie na Ukrajině mě donutila finančnímu k daru, a to opakovaně. Ale už jsem nechtěla posílat peníze jednotlivě, tak jsem se rozhodla vstoupit do klubu a posílat peníze pravidelně.

Libor

Šimona Pánka (jsme stejně staří) a Člověka v tísni pozoruji zpovzdálí již od revoluce / počátků a obě tyto "instituce" ve mě vzbuzují naprostý pocit důvěry. I když jsem nikdy nebyl bohatý na české poměry, tak si uvědomuji, že na poměry celosvětové žiju v úžasné zemi s vysokou životní úrovní aniž bych se o to nějak zasloužil. No, a když nabudu pocitu, že bych měl aspoň trochu pomoci těm, co ... Více

Tomáš F

Činnost neziskové organizace "Člověk v tísni" podporuji už spoustu let. Většinou jsem se svým darem reagoval na nějakou aktuální humanitární krizi nebo jsem kupoval "Skutečný dárek". Postupem času jsem začal přispívat pravidelně jednou ročně. A letos, jsem se, na základě mailu od Šimona Pánka, rozhodl přispívat pravidelně.

Štěpánka

Dlouhodobě jsem podporovala organizaci, která byla nucena ukončit činnost. Tak se jednoduše nabízelo příležitostné příspěvky na konkrétní projekty Člověka v tísni přetavit v pravidelné příspěvky. Ať jsou peníze využity v kterékoli zrovna potřebné oblasti.

Adéla J.

Žiji spokojený život a jsem velmi vděčná, že jsem zdravá a mám možnost žít v bezpečné zemi, mám kde bydlet, co jíst a dobře se postarat o své děti a je mi líto všech, kteří to štěstí nemají. To je hlavní důvod, proč jsem se rozhodla pravidelně přispívat a tak pomoci těm, kteří to potřebují.

Denisa

Potěšil mě program, kdy je jakýkoli můj dar znásoben a pro mě poskytnut na dobrou věc -- pomoci lidem v nouzi. Člověka v tísni a Šimona Pánka považuji za důvěryhodné partnery.

Radka

Normalni je pomahat :-)