Příběhy dárců Klubu přátel

Příběhy dárců Klubu přátel

Oldřich

Opravdovým impulsem pro mě byla nedávná návštěva subsaharské Afriky. Měl jsem možnost na vlastní oči porovnat životní podmínky mých vlastních dětí a dětí v Africe. Zejména děti za nic nemohou, měly jen tu smůlu, že se narodily o dost víc na jihu od bohaté Evropy.

Helena Trösterová

Moje motivace k přispívání nadaci Člověk v tísni je velmi jednoduchá. Byla jsem u toho, když byla založena a začala pracovat. Společně jsme spoluexistovali v tzv. tesko domě v ČT, kde jsem byla zaměstnána v oddělení pro styk s diváky. Sledovala jsem po celá léta užitečnou a především neanonymně cílenou pomoc této nadace ve všech koutech světa, všude tam, kde to bylo aktuálně třeba. Vážila jsem si ... Více

Petr Liška

Zaujala mně poměrně vysoká násobná částka z prostředků OSN.

Radek

Člověka v tísni dlouhodobě vnímám jako seriózní, stabilní a dostatečně akční neziskovku. Jsem rád, že jsem se konečně dokopal k menším pravidelným příspěvkům. Ať se ČvT dále daří rozvíjet své aktivity a v ideálním případě jsou Vaše zásahy doma i ve světě co nejméně potřeba., respektive ať převažují preventivní nad těmi krizovými.

Zdeněk Nýdrle

Není to žádný zajímavý příběh. Za aktivního života jsem míval mírně nadprůměrné příjmy a tak mi nedělalo problémy posílat na nejrůznější dobročinné projekty cca 12 - 15 tisíc ročně. Po odchodu do důchodu jsem ty částka zredukoval a teď, kdy do důchodu odešla i manželka musíme na výdaje hledět ještě pozorněji. Přesto nás to dobročinnost stojí zhruba polovinu toho, co dřív... Když jsem se ... Více

Hanka

Cítím s lidmi kteří musí žít ve válečném konfliktu, hlavně děti a staří lidé. Mě osobně jakákoliv válka děsí. Pokud bychom byli my v takové situaci, budeme vděčni za každou pomoc. Máme to štěstí, že žijeme v míru a i když máme nějaké starosti, není nám tak zle.

Jan

Prispevek davam, protoze vim, ze Clovek v tisni opravdu pomaha tam, kde je potreba. Obvykle jsou tam prvni a vydavaji penize smysluplne. Dekuji Vam, ze delate svoji praci.

Richard Štulík

Myslím, že se nemáme tak špatně, abychom nemohli pomoc.

Roman Jedlička

O pomoci jsem přemýšlel již delší dobu, ale definitivně jsem se rozhodl až nedávno, když jsem na sociálních sítích viděl jak a kde pomáháte.