Poznejte duše našich dárců

Barbora

Jelikož si uvědomuji, jak se oproti některým lidem mám skvěle, je tato drobná pomoc je pro mě vlastně maličkost! Jsem ráda, že můžu být v téhle komunitě skvělých lidí, kterým není zbytek světa lhostejný! Díky Vám! 🙂

Alice

Pomáhat se snažím každý den. Nikdy nevíme, kdy se do podobné situace můžeme dostat my…
Nedávno jsem také přispěla svými vlasy pro děti s onkologickymi problémy na jejích paruky. Byl to úžasný pocit a už nyní vím, že až mi vlasy opět dorostou, udělám to znovu.
A darovat peníze?…

Petr

Jelikož můžu a protože pomáhat je dobrá, nutná, perspektivní a smysluplná radost.

„Be active in organizations, political or not, that express your
own view of life. Pick a charity or two and set up autopay.
Then you will have made a free choice that supports civil

Vojtěch

Věřím, že společně můžeme měnit svět k lepšímu a pomoct těm, kteří jí opravu potřebují.

Simona Pijanová

Každý den můžu být ráda za to, že mám co jíst a kde bydlet, že mohu chodit do školy a do práce a hlavně za to, že mám možnost si v životě sama určit svoji cestu. Nikdy jsem nežila v nějakém nedostatku a ráda alespoň trochu pomůžu těm, kteří to štěstí neměli. Děkuji za tuto možnost.

Jarmil

Je mnoho lidí, kteří potřebují pomoct. A je úplně jedno, z jakého jsou státu a jakou mají barvu kůže. ČvT ví, kde lidé trpí nejvíc, a těm pomáhá. Přispívám jen troškou, ale kdyby každý dal trošku a neříkal „Sám mám málo“…

Jakub

Pomáhat je normální. Žijeme v blahobytu a chci žít s vědomím, že aspoň takhle pomohu.

Veronika Hadrabová

Děkuji za to, že já i má rodina můžeme žít v bezpečí a hojnosti a posílám kousek našeho štěstí těm, kteří jej nemají. Děkuji za Vaši práci.

Lukas

Pomáhám, protože můžu!

Eva

Ve srovnání s mnoha jinými lidmi jsem měla v životě velké štěstí a přijde mi fér se s těmi méně šťastnými alespoň trochu podělit.

Rudly

Začít pomáhat mě inspirovala Kambodža a chudší země. Spoustu věcí už nepotřebuji. Věřím člověku v tísni a fandím.

Barbora

Radost z pomoci jiným, kteří to skutečně potřebují.

Blanka

Pomáháme protože je to samozřejmé. Učíme tak i naše děti.

Jirka

Nejen díky své práci jsem měl možnost procestovat světa a vidět tak v jakých podmínkách někteří lidé žijí. Jaké propastné rozdíly v životní úrovni jsou mezi lidmi a to nejen mezi kontinenty, ale i v zemích samotných. Proto jsem se rozhodl stát se přítelem Člověka v tísni tak abych mohl…

Iva

Pomoci někomu v nouzi, je pro mě přirozenost. Jsem vděčná za pocit který při tom mám, naplňuje mě to. DĚKUJI, že mohu pomáhat.

Lucie

Jedním z nejkrásnějších zadostiučinění v životě je, že kdykoli se upřímně snažíme pomoci jinému, pomáháme i sami sobě.

Tomáš

Pomáhat je fajn. Pokud můžeme a je to v našich silách, proč ne? Nikdy nevíme, jak na tom budeme zítra. Každý z nás může změnit svět.

Tomáš Erhart

Vlastně nevím, proč jsem nepřispíval už dříve. Jestli můžeme být na práci nějaké české organizace hrdí, tak je to Člověk v tísni.

Kateřina Midori Prošková

Protože mi o víkendu vynadal před domem kamarád našeho souseda… protože jsem měla kolem hlavy šatek, myslel že jsem muslimka… Protože jsem to odkládala moc dlouho a tak k pomoci pro Amnesty International přidávám i trvalý příkaz na Člověka v Tísni. Protože této organizaci věřím a…

Objevíme svět!

Jsme obyčejná rodina z malé vesnice Rajhradice. Píšeme blog o cestování s dětmi, protože si myslíme, že to pomáhá přemoci strach z neznámého. Práce lidí z Člověka v tísni si velmi vážíme. A myslíme si, že se v ČR máme strašně dobře a tak je třeba pomoci tě, co to štěstí nemají. Pravidelným…

Josef

Občas v životě člověk dospěje do momentu, kdy mu nic nedává smysl. A tak jsem nějak hledal cestu. A přispívat těm kteří to potřebují, mě rozhodně smysl dává… 🙂

Andrea

Prostě to chci poslat dál…

Matěj Malý

Je mi neskutečně smutno z toho, jak si na vás (i vám podobných institucích) kdejaký politický nýmand honí triko. Přitom odvádíte neskutečnou práci za nás za všechny. Jsem rád, že toho mohu být alespoň malou součástí. Držím vám palce, pokračujte v tom, co děláte – děláte to skvěle.

Michal Landsman

Máme se v ČR velmi dobře a každý den si přesto většina z nás stěžuje na malicherné problémy. Je dobře, že je tu organizace, jako Člověk v tísni, která pomáhá tam, kde je opravdu problém.

Šimon

Pomoc těm, kteří si sami pomoci nemohou beru jako samozřejmost a projev vděčnosti za to, že my to štěstí máme.

Janina Bohuňková

Prostě chci smysluplně pomáhat lidem, kteří v životě neměli tolik štěstí. A doufám, že zveřejněním mého příběhu-nepříběhu inspiruju další lidi, aby se přidali.

Janina Bohuňková

Prostě chci smysluplně pomáhat lidem, kteří v životě neměli tolik štěstí. A doufám, že zveřejněním mého příběhu-nepříběhu inspiruju další lidi, aby se přidali.

Petr Dušek

Pomoct bližnímu, je něco naprosto normální, darovanému nic neubývá, naopak ten pocit, že někomu, kdo je v životní nouzi můžete pomoct prostřednictvím organizace Člověk v tísni, je k nezaplacení.

Filip Tomanec

Člověk v tísni podporuji hlavně protože v ČR žijeme v takovém bezpečném, properitním, demokratickém a malebném ráji, že kus z toho prostě musíme sdílet s jedněmi z miliard lidí, kteří takové podmínky nemají a taky proto, že ČLOVĚK V TÍSNI je organizace, díky které se nemusím bát, že mé peníze…

Lenka

Člověk v tísni má mou důvěru…

Petra Součková

To máte za to, co Vám berou a nám populisticky dávají zadarmo.

Martin

Nemůžeme pomoci každému, ale můžeme každý pomoct někomu.

JIří Kotek, karlovarský

Proč posílat „PRACHY“ Čověku v tísni?
V základu je to přirozená vůle POMÁHAT.
V aktuální době mocenských intrik, které brutálně dopadají na nejobyčejnější neťastníky v řadě zemí
a zvrácená odmítavá reflexe asi většiny české veřejnosti, volící si primitivní…

Mirka Šimková

Vážím si už dlouho vaší práce a je mi ctí být v Klubu přátel Člověka v tísni.

Jsem máma čtyř dětí, jsem chovatelka chodských psů, jsem doufám dobrá přítelkyně a pracuji ve své Neziskové organizaci, kterou jsme založili s kamarádkou a která pomáhá pozůstalým rodinám v těžkých chvílích, kdy…

Helena

Jsem pyšná, že můžu být součástí toho, co děláte!

Sylva Ardan

Líbí se mi, co děláte a jak. Chci vás podpořit a pomoci tak dalším lidem k jejich vlastnímu „new day“ „new life“. Tohle se zdá být jako nejlepší způsob. Držím palce.

Michal

Mám to štěstí, že jsem se narodil ve střední Evropě. Většina lidí měla toho štěstí méně a tak je potřeba pomáhat. Věřím, že jeden z efektivních způsobů pomoci je podpora ČVT.

Eliška

Jsem! postižením

Václav

Člověk v tísni pomáhá tam, kde je třeba a aktivně mj. brání migrační krizi tam, kde vzniká. Člověk v tísni pracuje ve středních školách, kde objasňuje, co obnáší autoritativní režimy a jak nebezpečný je marxismus a jak devastující byla nadvláda komunistů, kteří se dnes opět sápou po moci. Člověk…

Ivana S.

Nechci uzavírat své srdce nad utrpením mužů, žen a především dětí, které jsou nevinnými obětmi.

Lukáš

Sám jsem nevyrůstal ani nežil v nedostatku, spíš naopak. Proto věřím, že je dobré na oplátku darovat či pomoci těm, kteří takové štěstí v životě neměli. Zároveň nikdy nevíme, jestli to jednou nebudeme my, kdo bude potřebovat pomoc.

Kateřina

Nic mi nechybí, tak proč bych si měla žít v blahobytu a neohlížet se na to, jak se žije jiným lidem na této planetě? Jeden chytrý člověk mi řekl, že co nás odděluje od zvířat je touha po poznání, já si myslím, že k dobré lidskosti patří kromě toho právě i empatie. Nebuďme sobci.

Monika

Po několika jednorázových příspěvcích jsem se rozhodla podporovat Člověka v tísni pravidelně hlavně z toho důvodu, že vidím ve vaší práci smysl. Mám všeho dostatek a ještě trochu navíc. Budu ráda, když to mé „navíc“ někomu pomůže.

Michal

Kéž by se měli všichni tak dobře jako my tady…

Vojtěch

Je to možnost. Díky za ní.

Veronika

Protože jiní v mnoha případech nemůžou.

Iva

Nemám příběh…jednoduše mám to štěstí, že mohu pomoci. A velmi děkuji za Vaši smysluplnou práci.

Alex

12 let sveho detstvi jsem stravila jako uprchlik. Nevim, jestli si nekdo, kdo to nezazil, dokaze predstavit takto traumatickou zkusenost. Biblicky Buh si me nasel a zmenil cele moje chapani sveta. Jsem nesmirne vdecna za sveho uzasneho syna a za to, ze jako svobodna matka ho muzu uzivit, a ze…

Kateřina

Zatím jsem v životě měla všechno, co jsem potřebovala. Většina lidí na tomhle světě takové štěstí nemá. Tohle je způsob jak aspoň trochu můžu pomoct. A ano, mám z toho i dobrý pocit. Navíc práci Člověka v Tísni obdivuji. V téhle době, kdy jsou neziskovky terčem útoků, ráda jejich projekty…

Mrazírny Eurofrost s. r. o.

Pomáháme, protože si myslíme, že naše pomoc pomáhá. A nepomáhá jen obdarovaným, pomáhá i nám, protože si lépe uvědomujeme, co v životě je skutečně důležité.

Viktor K.

Dělám jen to, co je samozřejmé.

Eva

Jako externista jsem díky Člověku v tísni poprvé byla na Kubě, kde jsem pomáhala rodinám politických vězňů, disidentům a nezávislým novinářům. Z tohoto „výletu“ jsem si přivezla ohromný respekt k těmto lidem, kteří boji za svobodu obětovali všechno, žili v neuvěřitelných podmínkách a…

Pavla

Když můžu, tak pomůžu.

František

Když pomoct můžu, tak bych měl.

Hana

Dnes mě naštval nesnášenlivý na FB tento příspěvek od známého… Doufám, že peníze, které poskytnu, pomohou i lidem, proti kterým kolují různé rasistické vtípky a kteří jsou v nouzi.

Dana Lišková

Sdílíme všichni jeden svět, kéž bychom si také všichni i více pomáhali. Zažívala jsem také bídu, než jsem se sama rozhodla odejít do dětského domova, kde stále žiji a jsem spokojená. Někdo mi pomohl a já se díky tomu mohu rozvíjet. Toto si přeji i pro ostatní lidi jež jsou v tísni a kteří…

Zdeněk

Málokdy si skutečně uvědomujeme, jaké jsme měli štěstí, když jsme se narodili právě v naší zemi. A právě Člověk v tísni dělá skvělou práci při pomáhání těm, kteří to štěstí neměli.

Pavla

Chtěla jsem jenom poděkovat za Vaši práci, za naději, kterou dáváte. Děkuji. Pavla.

Petra

Rozhodla jsem se přispívat, protože nechci, aby se z něčeho tak normálního, jako je altruismus nebo pomoc slabším, jednoho dne stala sprostá slova.

Jakub Horáček

Protože zavírat oči nad osudem druhých, je stejné, jako zavírat oči nad osudem svým.

Ivan Číhal

Je to úplně to nejmenší co můžeme udělat! Když jste ve tmě, hledáte kousek světla. Tato naše maličkatá, říkejme tomu „svatá povinnost“, je záblesk světla. Je krásné vědět, že na věci nejsme sami. Děkuju, že můžu pomoct!

Kateřina

Když můžete pomoci, tak prostě musíte … tomu věřím.

Jana

Už dávno, jsem si říkala, že chci pomoct..ale znáte to..nebyl čas.. atd atd. Až nedávná výstava fotografií pana Šibíka mně k tomu dala ten poslední impulz. Jsem ráda členem tohoto klubu, děláte dobrou věc a fandím vám.

Vojtěch

Věřím, že společně můžeme měnit svět k lepšímu a pomoct těm, kteří jí opravu potřebují.

Jarka

„Jeden člověk šel z Jeruzaléma do Jericha a octl se mezi lupiči. Ti ho o všechno obrali, zbili, nechali napolo mrtvého a odešli. Náhodou šel tou cestou nějaký kněz; viděl ho, ale vyhnul se mu. Stejně i jeden levita přišel k tomu místu; viděl ho, ale vyhnul se mu.
Také jeden…

Prematch

Nemame si rozhodne na co stezovat, moznosti je nekonecne mnoho a hojnosti take. Bohuzel mnoho lidi takove stesti nema. Pomahat je nutnost, ale predevsim radost. Pomoc druhym je hnacim motorem pro dalsi aktivity😎

Marie

Pomoc jiným lidem prostřednictvím Člověka v tísni je takovým mým poděkováním za to, že mi v životě vlastně vůbec nic nechybí. Žiju ve svobodné zemi, mohu pracovat, mám rodinu a kamarády…A tohle je ta nejmenší věc, kterou mohu alespoň trošku přispět k tomu, aby se měli lépe i lidé, kteří v…

Naďa

Máme se dobře, protože jsme měli štěstí na místo narození. Ti, kteří takové štěstí neměli, si zaslouží alespoň to málo, co pro ně můžeme udělat.

Štěpán

Vážím si vaší práce a souhlasím s názorem, že pomáhat druhým je lidské.

Tereza

Otevřela jsem oči až s projektem „NikolvZambii“, takže tyto projekty maji opravdu smysl. Otevřela jsem oči i srdce. Takovou castku utratíte za jeden večer v baru, proč tedy neobjetovat alespoň jeden večer k tomu, aby to pomohlo nekomu jinému?

Jana

Chci věřit, že pomáhat je normální.

Dagmar Hronová

Ahoj, jsem maminkou dospělého syna a 6timěsíční holčičky. Před chvíli jsem na FB shlédla na stránce přítele pár fotek z válečné zóny v Sýrii. Fotky se týkaly malých dětí. Některé byly mrtvé… Zvládla jsem psychicky asi jen 6 fotek. Pak jsem zaplakala..šla pohladit svou spící holčičku a…

Soňa Mazalová

Organizace Člověk v tísni se široce angažuje. Nejen ve válečné a rozvojové pomoci, ale i v sociální integraci, vzdělávání a oblasti lidských práv. To jsou všechno témata, se kterými se ztotožňuji a považuji je za součást duševního „portfolia“ člověka v moderní společnosti. Za jejich…

Josef Král

Podpořit Člověka v tísni jsem se rozhodl na základě příspěvku mluvčího prezidenta ČR na Twitteru, ve kterém nevybíravě napadl vaši činnost v Sýrii.
Vaše činnost má jednoznačně smysl a je potřeba ji podporovat, navíc v době, kdy i neziskové organizace jsou znevažovány.

Maw Maw Tun

As a small being, a more meaningful life is lighting a little candle for the other needy beings to see and head for the better ways of life,

With love and light…

Miřek

Vydělávám víc než 80% světové populace. Dávat těch pár stovek stranou, abych pomohl lidem, kteří jsou v totálním srabu mi přijde prostě správně.

Denis

Taky jsem vyrostl díky pomoci ostatních. Ale měl jsem to štěstí a narodil se do svobody a relativního blahobytu. Většina lidí ne. Teď je na čase abych pomohl já.

Díky Člověku v Tísni a všem, co pomáhají na místě. <3 Snad se k tomu taky někdy dokopu. 🙂

Kateřina Hadrabová

Když darovat můžu, tak musím. Je to to nejmenší, jak pomoci lidem v těch nejtěžších situacích. A proč zrovna Člověk v tísni? Zapůsobilo na mě, jak aktivity Člověka v tísni v bosenské válce ocenil sarajevský chirurg Edo Jaganjac.
Prosím, nepolevujte ve své, bohužel stále potřebné, práci. <…

Tomáš Kalivoda

Člověk v tísni je mi hrozně blízký. Na zážitek a hřejivý pocit při nákupu hrníčků a čaje ze série „Voda pro Afrika“ v kavárně Člověka v tísni asi nikdy nezapomenu. Pak jsem vyslech markeťáckou přednášku týkající se nejen kampaní o Skutečném dárku a já se rozhodl, že chci přispívat…

Honza Řežábek

Nic zásadního. Prostě jen, že Člověk v tísni dělá neuvěřitelně prospěšnou práci, je terčem útoků ze strany lidí, kteří často pro jiné neudělali naprosto nic a přesto si dál udržuje elán a energii. To nejmenší, co můžu udělat, je poslat jim měsíčně drobný příspěvek na činnost.
Díky moc všem…

Martin Roman

Neměli bychom zapomínat na to, že ne všichni mají takové možnosti jako my…

Martin Ryvola

Mám se dobře, proto můžu a rád pomůžu neziskovce s největší tradicí u nás.

Pavlína

Audrey Hepburn jednou řekla… „S dospělostí zjistíte, že máte dvě ruce. Jednu, abyste pomáhali sobě, druhou abyste pomohli světu.“ .. Žijeme v blahobytu, máme teplou , pitnou vodu, elektřinu, střechu nad hlavou, svobodu, ….pro spoustu lidí naprostá samozřejmost… pro spoustu…

Radek Eliáš

Jako učitelé už několik let spolupracujeme s Člověkem v tísni a vše co se dělá má pro nás smysl. Děkujeme

Dáša Lesáková

Potřebná pomoc je přirozená a požehnaná 😇

Kateřina E. Straub

Chci jednoduše být dobrým člověkem. Pomáhat je přirozené.

Martin Doubravský

Co si tu budu nalhávat – chci pomoci především sobě: tím, že pomáhám, se cítím lépe. „Vedlejší efekt“, že to někomu skutečně pomůže, je taky fajn!

Martin

„Nežít život chlebařský.“

Naty

„Nebudu vykládat o tom, jaký asi má být dobrý člověk. Slibují,že tím dobrým člověkem budu“.

Šimon Tamaki

Jsem učitel a chci pomáhat potřebným.

Eva Buresova

Protože malá pomoc je více, než plánování, že jednou…

Jana

Dostala jsem přidáno a řekla jsem si, než aby se mi ty peníze hromadily na účtu a ztrácely s inflací hodnotu, radši je investuju, a tak jsem zadala pár trvalých příkazů neziskovkám, jejichž činnost mi dává smysl.

Jakub Vozar

Praktikujte náhodnou laskavost a nesmyslně krásné činy.

Gabriela Buráňová

Musíme si pomáhat! 🙂 Jsem ráda, že mohu. Vzhůru za lepším světem!

Petra

Věřím, že je důležité, abychom byli občansky aktivní, ohleduplní, pokorní a abychom pomáhali ať už lidem v našem bezprostředním okolí či na druhé straně světa. Žijeme si na velice dobré úrovni, tak proč se o to nepodělit?

Adéla

Pitná voda, střecha nad hlavou, možnost vzdělávání… ne každý má takový komfort. Mám radost, že mám možnost přispět!

Jana

Pro radost

Lukáš Hartmann

Celý velký svět můžeme změnit jen jediným způsobem – malou změnou svého jednání, či svého okolí. Jsem rád, že nám Člověk v tísni dává tuhle příležitost. Šimone Pánku a všichni ostatní, méně viditelní, děkuji, že můžu přispět malou trochou do vašeho velkého mlýna.

Adam s rodinou

Člověka v tísni podporujeme, protože pomáhá, kde je třeba. Věříme, že ví, kde jsou problémy nejpalčivější, dokáže rychle reagovat a prostředky používá efektivně. Druhým důvodem je, že jde o českou organizaci, která nám dělá dobré jméno v zahraničí.

Bára

Mám kde bydlet. Když zmáčknu vypínač, světlo svítí, když otevřu kohoutek, teče voda. Obchody, které mám ve svém blízkém i dalekém okolí nabízejí pestrou škálu potravin na které mám peníze, mám zajištěnou lékařskou péči, mám bohatý sociální a společenský život. Ne každý má ale takové štěstí. A…

Pavel Studeník

Je velmi snadné si zvyknout na komfort, který se nám dostává, aniž bychom se o něj zasloužili, ničím víc než jen tím, že jsme měli to štěstí a narodili se v zemi kde je to samozřejmostí.

DAGMAR

Hodně dávno jsem se snažila něco alespoň drobného změnit v lokální politice, protože si skutečně nemyslím, že je tato společnost na dobré cestě někam ..kde bude líp. Po 6-ti letech iluzí jsem to vzdala… síla Mordoru, téměř v každé *nové* straně byla skutečně šílená. Po snaze lépe pochopit…

Tereza Kosnarová

Nemám se ráda, když přehlížím problémy lidí kolem sebe a taky jsem vděčná, že já jsem skutečnou pomoc nikdy nepotřebovala. Těch pár stovek měsíčně je to nejmenší, co můžu udělat.

Hana Tomášová

Pomáhat je normální a má smysl. Pomáhat s Člověkem v tísni je pro mě zárukou, že pomoc bude efektivní. Šimon Pánek je pro mě touto zárukou.

Agáta

Nejsem milionář, ale když vidím,za co utrácím a že utrácím za hovadiny, těch pár korun, které pošlu tady, mají větší smysl

Jakub

Mám to štěstí, že můžu pomáhat jiným a tak činím.

Katka

Člověk nikdy neví, kdy sám bude potřebovat pomoc, proto by měl pomáhat, pokud může… I drobná pomoc se počítá a já to beru jako samozřejmost.
Luxus, kterého se nám dostává, zná spousta lidí po celém světě pouze z pohádek, a to je potřeba změnit. Pomáhejte i Vy 😉

Jan Parolek

„Amen, pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili.“
Mt 25, 31-46

Barbora Komberec Novosadová

Práci Člověka v Tísni dlouhodobě velmi věřím, a tak jsem ráda, že mohu alespoň trochu podpořit vaše aktivity v zahraničí i u nás. Hodně energie a štěstí do každého dne!

Štěpán

Doslova mě bolí, když po světě vidím tolik rodin, které nemají ani z tisíciny tolik, co my. Pomáhat je lidské. Lidi si musí pomáhat.

Jarmila

Protože jsem se těšila na to, že až budu mít trošku lepší výplatu (máme pět krásných dětí, a peněz prostě nebylo nazbyt), udělám si radost a pořídím si nějaké ty kozy v Africe :-). Člověk v tísni, to je naše srdeční záležitost už dlouho. Děláte dobrou práci, moc si vás vážím. Děkuji. Mějte se…

Václav Rejlek

Měl jsem v životě velké štěstí. Chci se o něj podělit s těmi, co ho mají málo. Pro mě jsou to pouze čísla, pro jiné to mohou být denní zázraky.

Martin

Můžu.

Josef

Protože si jednoduše uvědomuji nerovnováhu našeho světa, ve kterém to co pro mě může znamenat drobek, může pro jiného znamenat něco v co ani nedoufal.
Děkuji Člověku v tísni za práci, kterou vykonává pro všechny kteří v ni doufají.

Adam Marčan

Můžem.

Klára

Dávám kousek z toho, co mám a tak to jde dál. Nemůžu nečinně přihlížet a toto jedna z možností, jak pomoci.

Václav Kubeček

V dnešním světě je neudržitelné se jen dívat na to co se děje. Je potřeba vyvažovat zlo dobrem.

Irena REN Pajerová

Přidávám se do Klubu přátel Člověka v tísni, protože „pomáhat je normální.“

Sleduju dění ve světě i u nás a jsem hrdá Češka, Evropanka i obyvatelka naší Země, protože vidím každý den příběhy lidí, kteří obětují kus svého pohodlí a odvážně se vydávají do neprozkoumaných končin…

Honza

Zatím ještě žijeme ve svobodné společnosti. Netrápí nás konflikty, chudoba ani nedostatek jídla. Ve velké části planety to tak ale není. Pro většinu lidí je štěstí mít vodu a jídlo pro svoje rodiny. Myslím, že přispět je naše morální povinnost. I málo je hodně. Dar je navíc to nejlehčí, tu…

Martin

Žijeme ve svobodné zemi, kde neřádí občanské války, kde nás nesužují živelné katastrofy, máme lékařskou péči i vzdělání zadarmo. Máme se v naší zemi všichni velmi dobře. Většina lidí na této planetě se ale nemá ani z desetiny tak luxusně jako my, proto mi přijde normální i morální pár desítek…

Martin

Chtěl bych vést smysluplný a prospěšný život. Tohle by mohl být takový lehký start.

Marek Vácha

Protože ta slečna, co mě oslovila na I.P. Pavlova, byla, ach, opravdu velmi hezká – podepsal bych jí všechno!

Honza

Nejsme jen sousedé v jednom domě, v jednom městě nebo jednom státu. Jsme sousedé na celé planetě.

Mario

Rozklad morálních hodnot západní civilizace již zastavit nelze, na to je moc pozdě. V našich silách je pouze zpomalit tento sebedestruktivní proces, protože bez ohledu na Naše činy, po Nás přijde potopa.

MichalBra

V době vlády Saddáma Husajna, kdy Iraq válčil s Iránem, jsem asi 200 km nad Bagdadem prožil necelé dva roky svého „pouštního“ života. Tehdy za sociku, to byl – kromě kradení a defraudací – jediny způsob, jak si pracně vydělat peníze do začátku rodinného života, a poté se…

Dedra Daisy

Potřebná pomoc je přirozená a požehnaná 🙂

Kateřina Nedvědová

Protože můžu.

Věrka

V každém lidském příběhu a v každých lidských očích se odráží celý svět……

Je mi ctí být ve společnosti lidí se šlechetnými vlastnostmi, kterým není lhostejné, že se někdo ocitl v tísni.

Ráda pomůžu i já.

Katka

Slovo se stalo tělem… aneb Nekecat a něco dělat.

Martin

1% z mých příjmů zlepší jinému člověku život o 100%. To je výhodná investice.

Pavel

Dávám, nebo spíše posílám dál jen to, co nemohu sám smysluplně využít. Smysl života není v hromadění věcí, zážitků a vztahů. Potkal jsem řadu lidí, kteří když byli chudí, byli skvělí, poté co hodně zbohatli, se z nich stali namyšlení idioti. Dávat, je především ochranou sama sebe. Je něco, čemu…

Matej

Be the change you wanna see in the world.

Lukáš Kantor

Chtěl jsem zde napsat úryvek od Wericha, ale myslím, že ho všichni znají. Mít rád lidi to je to celé tajemství 🙂

Květoslava Němcová

Pokud můžu pomůžu …

Gabriela H.

Podporuji člověka v tísni, protože si chci více uvědomovat, že není samozřejmost mît střechu nad hlavou, práci a mít dostatek jidla na každý den. To co je pro mě malá pomoc, pro někoho může znamenat záchranu života. A to má smysl.

Karolína

S láskou a úctou k člověku.

Šimon Blaschko

Rád jsem ostatním pomáhal od dětství, což je pravděpodobně zásluha mých rodičů, kteří mě k tomu vedli hned odmala, křestní jméno jsem navíc dostal po zakladateli Člověka v tísni Šimonu Pánkovi. Ve spoustě ohledů žijeme ve skvělé době, kdy by pomoc potřebným (ať už v ČR nebo jinde ve světě) měla…

Lenka

Cestování mě naučilo jak strašně dobře se u nás v ČR máme a ráda bych přispěla k tomu, aby se tak dobře měli i jinde. Věřím, že má smysl si vzájemně pomáhat a přispívat k tomu, aby se budoucí generace měla ještě lépe, než se máme my. Práci Člověka v tísni sleduji už mnoho let a moc jim fandím. <…

Hanka

Na svých cestách jsem si uvědomila, jak dobře se tu máme. A chci pomoci těm, kteří pomoc potřebují. A fandím Člověku v tísni. Šimonu Pánkovi obzvlášť.

Ája Bartoňová

…protože miluju film ‚Pošli to dál‘
…protože já jsem už snad z nejhoršího venku
…protože nezavírám oči
…protože si vylepšuju karmu:)))

Matěj

Na české poměry bohatý nejsem, ale na světové určitě jo. Trochu se podělit je to nejmenší, co můžu udělat.

Tung Nguyen

Tung je vietnamského původu, který v životě prošel mnoha zkouškami, úspěchy, ale nevyhnuly se mu ani pády a těžké situace. Jeho rodiče jako cizinci museli se pořádně ohánět, aby se uživili a kdykoli to jen trochu šlo, pomáhal jim. Dostal tak školu života, která nebyla vždy jednoduchá. Jakmile to…

Jiří Rostecký

Věřím tomu, že každý může pomoci. Mám to obrovské štěstí, že jsem se zatím nikdy nedostal do tak tíživé situace, abych ji nezvládl vlastními silami. Dobře si ale uvědomuji, že řada jiných lidí takové štěstí neměla. Právě proto se snažím i já pomoci, ať už finančně, nebo nějak jinak. Trvalý…

Jaroslav Machovsky

Dlouho hledal až našel a našel jsem přátele bratr a sestry

JAN

Rozhodl jsem se pomoci, protože ve světě vnímám určitou nerovnováhu. Chci, aby z mého dostatku měl užitek i druhý, který takové štěstí na zajištění neměl. Člověka v tísni jsem si vybral proto, protože mu věřím. Dlouhodobě sleduji jeho aktivity a chci k nim svojí měrou přispět.

Lucie

Vždy jsem tíhla k určité pomoci lidem. Ať už v nouzi nebo „jen tak“. Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu a práci zdravotní sestry na SŠ jsem milovala. Leč mé představy o životě se úplně neslučovaly se směnným provozem a platem 13tis. čistého, pokračovala jsem dál na VŠ…

Eva Plchová

Často si ani neuvědomujeme v jakém blahobytu v porovnání s chudými částmi světa si žijeme a že i trocha našeho přebytku může významně pomoci druhým, kteří neměli tolik štěstí jako máme my.

Jana Pokorná

Ráda pomohu těm, kteří to potřebují. Člověk v tísni se nesnaží jen „zalepit“ momentální nouzi, ale poskytnout lidem prostředky k trvalému zlepšení jejich situace. Maximálně s partnerem oceňujeme např. skutečné dary – někde v Nepálu teď běhá naše „Veselá koza“ a…

Drlíkovi

Člověk sleduje světové dění a vidí, jak se má vlastně dobře. Jak jsou naše problémy malicherné. Jiní lidé nemají pitnou vodu, jídlo, domov…

Katarína

Věřím, že pro mnoho lidí na světě znamená pomoc nás všech zdraví či dokonce život. Kéž tímto pomohu někomu přežít a prožít plnohodnotný život, život takový, jaký si každý zasluhujeme!

Martin

Vzhledem k politickému vývoji v naší zemi jsme se s manželkou rozhodli, že podpoříme pravidelnou měsíční částkou několik neziskovek, jejichž práce nám dává smysl. Člověka v tísni si vážíme nejen kvůli poskytování humanitární pomoci, ale i kvůli jeho činnosti v oblasti vzdělávání a osvěty.…

Martin P.

Je třeba pomáhat. Občas jsem neměl jistotu jak a s kým, aby ta asi zanedbatelná špetka mé pomoci byla dobře využita. Člověk v tísni pro mě představuje důvěryhodnou organizaci s důvěryhodným vedením.

Petr

To, ze mam praci s pravidelnym prijmem, je dar. To, ze mi z kohoutku tece voda a ze mam strechu nad hlavou, je take dar. Nemusel jsem se narodit ve Stredni Evrope, kde je toto relativne standard. Prijal jsem dar a jsem za nej vdecny. Ti, kterym Clovek v Tisni pomaha, casto nic z toho, co jsem…

Vojta

v duchu si tak říkám jaký příběh by měl být o někoho kdo posílá peníze na dobročinnost.. řekl bych, že žádný. Snad jen, že žádná pomoc není dostatečná a že nikdy není pozdě začít.. převést babičku přes ulici, poslat dárcovskou sms, nastavit trvalej příkaz a nebo jet postavit školu do afriky.…

Petr Mojžíš

Podporujeme Člověka v Tísni, protože máme doma teplou vodu. Protože můžeme jíst, na co si vzpomeneme. Protože můžeme bezpečně chodit po ulici. A hlavně protože Člověk v Tísni je odvážná profesiální organizace, která vytrvale pracuje na tom, aby se podobně mohli mít i lidé, kteří takové štěstí…

Daniela Petržilková

Protože Člověk v tísni se neobrátil k Sýrii a Iráku zády. A protože věřím, že každý může udělat svět o trochu lepším.

Radek

K tomu, abych pomáhal člověku v tísni, mě vychovali rodiče.

Ivo

Pomáhám, protože můžu. A když můžu, pak taky musím. Z vděčnosti za to, že můžu.

Zdeněk

vím, že vždycky se najde horší situace než ta ve které jsem a vím že je spousta lidí, kteří strádají a nacházejí se v mnohem svízelnější vyhrocenější situaci než ve které se nalézám já. nemám rád soutěžení o to kdo to má v životě těžší, raději podpořím a pomohu, dokud mám tu možnost, dar byť v…

Markéta

Věřím, že pokud člověk může, měl by pomoct ostatním, kteří to potřebují.

Bert

Dokud můžu, pomůžu 🙂

Otakar Mašín

Ve svém životě hodně cestuji po světě, ať pracovně nebo pro radost. Navštívil jsem i několik opravdu chudých zemí Etiopii, Kambodžu, Laos, Moldavsko, Bosnu. Člověk sám zvládne málo, ale když nás je víc, a naše společná pomoc je smysluplně koordinována, např. skrze Člověka v tísni, tak můžeme…

Petr Sláma

No protože se to má. Na různých cestách mě tolikrát někdo vzal stopem, pozval domů, pohostil nebo něco přihrál, že to stejně nikdy nesplatím. A taky jsem se znával s Lukášem Laichterem, který Vás nějak zakládal, ne?

Ondřej Laštovka

Přispívám, poněvadž žiji v té části světa, kde se žije dobře a rád si aspoň trochu „utrhnu od h…“. A ČvT fundovaně pomáhá i v zemích / lokalitách, kam se osobně nedostanu. Navíc je to pro mě důvěryhodná organizace, jinak bych přispíval jinde.

Kateřina Zábrodská

Trápí mě, v kolika zemích žijí lidé a zejména děti v obtížných až nesnesitelných životních podmínkách. Protože jejich situaci nedokážu sama nijak změnit, vážím si toho, že můžu alespoň podporovat důvěryhodnou organizaci jako Člověk v tísni, která těmto lidem pomoct umí.

Tomáš

Bylo mi 14 let, když po 21. srpnu 1968 uzavřelo Maďarsko hranice, a já zůstal se spoustou dalších dětí jako účastník letního tábora v bývalé Jugoslávii bez prostředků a bez možnosti se vrátit domů. Než bylo možné vrátit se domů přes Rakousko, místní obyvatelé se na nás složili a my jsme netrpěli…

Jana Cahova

Verim, ze zijeme – li v zemi, kde je mir a kde nam nic neschazi, je nasi povinnosti pomahat tem, kteri takove stesti nemaji.
Clovek v tisni nescetnekrat prokazal, ze je zcela kompetentni a duveryhodnou organizaci.
Proto jej podporuji a vzdy podporovat budu a velmi si prace jeho…

Tomáš

Každý máme nějakou možnost, i kdyby jen sebemenší, jak pomoci lidem, kteří se ocitli v těžkých životních situacích. Buďme vděční za to, kde žijeme a co máme a nebojme se pomáhat tam, kde je to potřeba. Dnešní doba je zkouškou našeho charakteru a v těchto dnech máme všichni obrovskou příležitost…

Martin

Podporuji Člověka v tísni, protože si mnohdy ani neuvědomujeme v jakém blahobytu žijeme a jak malicherné věci nás trápí v porovnání s lidmi, kteří přišli o všechno, protože je kolem nich třeba válka.

Ondřej

Každý má právo pomáhat. Toto právo nám nesmí být odebráno.

Mirek

Pro klid vlastního svědomí. Věřím, že i díky mým skromným příspěvkům, ale hlavně díky aktivitám Člověka v tísni, může být pro mnoho strádajících lidí život snesitelnější.

Veronika

Před šesti lety jsem dostala v práci neplánováně přidáno 500 Kč měsíčně. Tak jsem si řekla, že je prostě dám někomu, kdo je potřebuje víc než já. A od té doby těch 500 korun každý měsíc posílám do Člověka v tísni a rozhodně nelituji, protože pomáhají na těch správných místech.

Radka

V době, kdy začaly před Islámským státem prchat do Evropy tisíce lidí, mě naprosto děsily všechny ty příspěvky Čechů o tom, že musíme chránit svou zemi pro své děti, že je třeba nechat prchající utopit a podobně. Některé tak moc připomínaly nenávistné články ze 30. let! Chtěla jsem nějak pomoci.…

Naděžda Müllerová

I pres to, ze jako rodina se dvema malymi detmi nemame prilis vysoky prijem, muzeme alespon mensi castkou pomoci lidem, kteri to opravdu potrebuji.

David Liebl

Člověka v tísni podporuji proto, že se mi líbí, jakým způsobem pomáhá lidem. Není to jen katastrofa=>dáme peníze=>odjedeme, ale pomáhají dlouhodobě a hlavně učí lidi využívat již to co mají tak, aby se do budoucna obešli bez pomoci. A to je mi velmi sympatický přístup.

Vlasta

Už dlouhá léta sleduji poněkud nesoustavně práci organizace Člověk v tísni a velmi si jí vážím, ale musím přiznat, že video, kterým jste mě oslovili, bylo mimořádně působivé a hned jsem se rozhodla, že využiji možnosti zapojit se menším, ale pravidelným příspěvkem. Všechny vás zdravím a držím…

Markéta Táborská

Pomáhám, protože nechci být tím, kdo v pohodlí svého středoevropského vyhřátého obýváku, koupelny s teplou vodou, měkké sedačky svého auta, hospůdek a kaváren, kde může klábosit s přáteli a v noci se pak bezstrostně ztichlými ulicemi vracet domů, zapomene na ty, kteří měli méně štěstí.. Nikdo si…

Zuzana Havlová

Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. Kdo myslí jenom na sebe, ochudí jiné o sebe, ochudí sebe o jiné, zakrní a zahyne.
„Jan Werich“

Ondřej LACMAN

– protože ČvT věřím
– protože mi to přijde správné
– protože na rozdíl od spousty lidí na světě můžu

Veronika

Jako máma dvou malých dětí si vůbec neumím představit, že bych žila na místě, kde není dostatek pitné vody, jídla nebo léků. Nejsem ale dost statečná ani altruistická na to, abych zvedla zadek a vyrazila pomáhat osobně. O to víc obdivuji všechny, kdo to dělají. Proto ráda přispěji byť zatím jen…

Marcela Leitnerová

I když prostřednictvím jiné organizace, měla jsem možnost se na vlastní oči přesvědčit, jak i takový drobný přispěvatel, jakým já jsem, významně ovlivňuje život jiného človíčka na jiném kontinentě. A věřte, že tomuto zážitku se hned tak jakýkoli jiný nevyrovná. Mně se dostalo vzdělání, mám kde…

Štěpán Kříž

Protože hrany zvoní nám všem společně.

Vítek, Týnka a Madlenka Koutenští

Máme vše co potřebujeme, a vlastně mnohem víc. A víme, že takovou kliku nemají všichni. Snad pomůže i troška.

Radka Franců

Před 15 lety jsem strávila krásný půlrok na Blízkém východě. Všude jsme byli mile přijati, snad nejsrdečněji v Sýrii a přála bych si, aby se tato jedinečná země znovu dočkala míru. Velice si vážím práce Člověka v tísni, který pomáhá i v místech, kde už to jiní vzdali. Jsme všichni jeden svět a…

Ladislav Hlavatý

Proč podporuji Člověka v tísni? Protože si myslím, že je to nejefektivnější organizace podporující lidi v tísni bez ohledu na národnost, rasu, náboženství, …Protože žiji celkem spokojený život a chci poskytnout podporu lidem, kteří na tom tak dobře nejsou.Protože si myslím, že vzdát se…

Pavel Černý

Já tady musím hlavně děkovat Člověku v tísni, za to Všechno co dělá! I díky němu jsem hrdý na náš národ!

Tomáš

Pomáhat je lidské. A podporovat „člověka v tísni“ je to nejmenší co proto mohu udělat. Také bychom byli rádi, kdybychom potřebovali pomoci a někdo takový byl na blízku.

Lenka O.

Mým přáním je, aby i jiné děti měli klidnější rodiče a tím pádem i ony samy klidnější dětství, které jim může napomáhat ke klidnější dospělosti. Bůh žehnej práci ČvT.

Klára Kvitová

Mám se strašně dobře. A chci aby se měli alespoň o trošku lépe ti, kteří to potřebují. A stačí k tomu opravdu málo. Věřím, že Člověk v tísni najde ty pravé, kteří naši pomoc aktuálně nejvíce potřebují.

Hanka

Pomáhám, protože věřím, že nás “ hodných “ je víc 🙂

Barbora

Práci Člověka v tísni jsem obdivovala už dlouho. V době, kdy jsem se rozhodla přispívat pravidelně, jsem měla dobře placené zaměstnání a cítila jsem se až příliš privilegovaná. Dnes, kdy jsme oba s manželem v důchodu a pomáháme svým dvěma dětem a šesti vnoučatům, se máme stále lépe než většina…

Adriana Skálová

Protože věřím tomu, co Člověk v tísni dělá, protože věřím lidem, kteří tam pracují a hlavně protože pomáhat je normální a když to nedělám přímo, tak aspoň zprostředkovaně.

Marta Kafková

Protože pro někoho ty peníze znamenají život nebo zdraví, zatímco pro mně pouze prostředek pro vlastní pohodlí

Kamila

Když není v mých silách pomáhat tam, kde je potřeba, ráda touto cestou podpořím ty, kteří to umí a dokážou.

Jana

Přispívám, protože bych moc ráda pomáhala lidem, kteří nemají to štěstí žít v míru, svobodně a bez každodenního boje o přežití. A když nemohu věnovat čas, tak alespoń finančně budu moc ráda podporovat aktivity Člověka v tísni. Mrzí mě, že už jsem to neudělala dávno, ale letošní Jeden svět mě…

Forex Systems sro

Přispíváme Člověku v tísni už několik let pravidelně. Je to projekt,
který má smysl, peníze jsou věnovány na konkrétní účely. I menší částka
může velmi ovlivnit život někoho jiného a pomáhat těm, kdo to skutečně
potřebují. Takovouto pomoc považujeme za samozřejmou a jsme rádi,…

Petr Vnenk

Máš střechu nad hlavou? Můžeš si vybrat, co budeš jíst? Víš, že se dožiješ zítřka? Skvělé! Ne všude to platí. Pojďme pomoci zajistit tyto základní potřeby těm, kterým se jich nedostává. 🙂

Zuzana

Ve školní jídelně nám říkali, že když nedojíme brambory, tak budou mít děti v Africe hlad. Ano, je to blbost, ani když jsme nejedli špekové knedlíky a páteční plátek Remo. Však kdyby tyto pochutiny dostali vyhladovělé děti v Africe, tak by měli leda koliku….
Je jasné, že je třeba…

Když můžu, pomůžu. Dokud to jde..

Zdíša a Michal

Ne každý má doma kohoutek s teplou vodou, nemůže si zajít k doktorovi, když ho bolí zuby, nemůže si dát k jídlu co chce a kdy chce, nemá doma knížky ke čtení, třeba ani neumí číst a třeba ani žádné „doma“ nemá… Chtěli bychom pomoci těm, kteří neměli tolik štěstí jako my, kteří…