Dadja

Je mi ctí

Štěpánka

Dokud i jediný člověk na světě bude strádat hlady, nebude mít přístup k pitné vodě, lékařské péči nebo dostatečnému vzdělání, dokud i jediný člověk bude diskriminován za své náboženství, pohlaví či sexuální orientaci a dokud i jen jediný člověk bude usínat ve strachu - nikdo z nás není svobodný. Nemusíme přispívat jen finančně měnit svět můžeme i svými činy, které mívají větší dosah než si myslíme. Více

Ludmila

Na světě je tolik bídy a neštěstí. Trápí mne to. Je lépe zapálit malou svíčku než proklínat temnotu.

Pavel Sýkora

Pomáhat nebolí. Naopak, dobré skutky dělají radost oběma stranám.

Michala

Mimo jiné i díky člověku v tísni, jsem si uvědomila jak dobrý život vedu. Mám domov, práci, přátelé i rodinu v bezpečí. Zdravotní péči, víc služeb a věcí než potřebuji. Přála bych si to i pro všechny ostatní.

Tomáš Borůvka

Musíme si pomáhat. Žijeme v blahobytu, zatímco v jiných zemích žijí v nuzných podmínkách a váží si banálních věcí. I malá pomoc umí zázraky.

Svatava Matušková

Mám v životě štěstí, o které jsem se mnohdy nezasloužila - narodila jsem se milujícím rodičům, do bezpečné středoevropské země. Chci pomáhat těm, kteří takové štěstí nemají. "Lhostejnost k druhým a lhostejnost k osudu celku je přesně tím, co otevírá dveře zlu." (Václav Havel)

Aneta Kůstová

Sama dobře vím, jaké je nemít možnost normálního života, kde není samozřejmostí mít každý den teplé jídlo, zdravotní ošetření, kvalitní oblečení a domov. A potom co jsem si to sama pracně vybudovala, bych ráda pomohla všem lidem, kteří to potřebují. Je důležité, aby si lidé navzájem pomáhali a i hlavně tam, kde to sami nezvládnou!

Marek Jargus

Tíseň člověka je můj věrný průvodce, který mne nenechává klidným. Dotýkal jsem se jí v Nairobi na ulicích a ve slumech, stejně tak jako v českých věznicích a bytech uživatelů drog a dotýkám se jí dodnes v příbězích mnoha lidí v tísni, kteří za mnou přicházejí na faru, aby zažili přijetí, naslouchání, doprovázení a třeba i osvobození a uzdravení. Dotýkám se této tísně jako kněz i jako člověk. Více