Marek

Mám to štěstí, že jsem se dovedl vždy postarat sám o sebe i svou rodinu. Nikdy jsem nemusel bojovat o střechu nad hlavou, jídlo, vodu. Nikdy jsem nečelil něčemu tak strašnému, jako je válka, zemětřesení apod. V podstatě jsme děti štěstěny a proto bych rád přispěl těm, na které se štěstí usmívá trošku méně. Díky za vaší práci. Jedeme dál.

Petra Štěpová

Když čtu příběhy, které nám zprostředkováváte, uvědomuji si, jak se máme dobře, máme toho tolik, co dokonce nepotřebujeme a mnoho lidí přitom nemá ani střechu nad hlavou nebo co jíst a pít. Díky Vám stačí tak málo a je snadné trochu pomoci, právě nastavením trvalého příkazu a posíláním pravidelné částky. Představuji si, že je to jako bych každý měsíc pozvala jednu rodinu v nouzi ke společnému ... Více

Pavlína

Žijeme na jedné planetě,člověk si uvědomuje jaké máme štěstí v životě. Rodinu,přátelé,školy,práci,dům,jídlo,postel a bonusy navíc.Není mi jedno když vidím kolik dětí,lidí nemá alespoň ten základ pro trochu důstojný šťastnější život. A každá kapka v moři se počítá... Děláte skvělou práci a je to to nejmenší co mohu udělat.

Lenka Fárová

Díky věku jsem si uvědomila, že toho člověk k životu moc nepotřebuje, ale nemít jídlo a střechu nad hlavou potřebuje každý. Mám práci, mám co jíst, mám střechu nad hlavou. Tak proč nepomáhat lidem, kteří to štěstí neměli? To bych byla hlupák.

Jana

Přestože jsem již seniorka, tak pomáhám menšími částkami pravidelně. Na světě je tolik utrpení, ať vinou klimatických změn či zpupností některé části obyvatel této země, že pomoc je žádoucí a důležitá. Ať jsou to třeba jednorázové "Nocleženky", "Štědrá večeře", SMS při záplavách nebo dlouhodobější podpora, pro kterou jsem se rozhodla nyní. Současně děkuji za tuto organizaci, které plně důvěřuji.

Jana Trojanova

Můj příběh podpory Člověka v tísni začal, když se mladá slečna, která loni utekla na začátku války na Ukrajině, chtěla vrátit.Zjistila, že se nemá kam vrátit. Bydlela u nás vice jak pul roku.Odešla sama, jen s batohem.Doma nechala babičku,která ji vychovávala.Babička zemřela loni v květnu. Lili, se rozhodla, že po vánocich pojede zpět, ale dostala zprávu, že na jejich dům spadla bomba. Já leta ... Více

Dana

V říjnu tragicky zahynul můj milovaný partner. Svět se vám zhroutí z minuty na minutu a vy nevíte, jak zvládnete žít dál. Přestože vám je vaše rodina a přátelé na blízku, cítíte se prázdní a opuštění. Když pak ale vidíte hrůzy z války na Ukrajině, domy srovnané se zemí zemětřesením..., uvědomíte si, že ti lidé tam nepřišli jen o své blízké a přátele, ale často také o své domovy, jistotu... Více

Tereza Vítková Jechová

Protože pomáhat je normální... Je těžké vybrat jednu organizaci, ale Člověk v tísni mě přesvědčil, že pomáhá tam, kde je potřeba a má mou důvěru.

Jana Červenkova

Každý by měl myslet na to, že bude potřebovat pomoc….🙏