Michal Vlček

Jsem občanem České republiky, což je země založená na základech humanismu, svobody a demokracie. Chci, aby tyto výše uvedené možnosti měli všichni lidé na tomto světě. Chci, aby demokracie nebylo sprosté slovo. Chci, aby politikou tohoto státu byla lidská práva a pomoc bližnímu, nikoliv lhostejnost k osudu jednotlivce a k osudu celku. Chci, aby možnost vzdělání, svobodného pohybu mělo více a více lidí na tomto světě. Chci, aby pravda a láska zvítězila nad lží a lhostejností.

Zuzana V. Hamplová

Částka, kterou přispívám je zanedbatelná a přesto může velmi pomoci. Když nás bude více, pomoci se dostane u nás i v zahraničí více lidem.

Iveta Fišerová

Nemám žádný silný příběh, mám jen štěstí a tři zdravé děti. Chci pomoci lidem, kteří to štěstí nemají, zejména dětem. Věřím vám a děkuji že mohu pomoci právě jim...

Marek Jargus

Tíseň člověka je můj věrný průvodce, který mne nenechává klidným. Dotýkal jsem se jí v Nairobi na ulicích a ve slumech, stejně tak jako v českých věznicích a bytech uživatelů drog a dotýkám se jí dodnes v příbězích mnoha lidí v tísni, kteří za mnou přicházejí na faru, aby zažili přijetí, naslouchání, doprovázení a třeba i osvobození a uzdravení. Dotýkám se této tísně jako kněz i jako člověk. A mám naději, že na to nejsem sám … tak jako se Ježíš dotkl této země v Betlémě ve veliké chudobě a ohrožení a svým dotykem jednou provždy proměnil tuto zemi, tak každý náš dotek lidské tísně proměňuje tento svět.

Aneta Kůstová

Sama dobře vím, jaké je nemít možnost normálního života, kde není samozřejmostí mít každý den teplé jídlo, zdravotní ošetření, kvalitní oblečení a domov. A potom co jsem si to sama pracně vybudovala, bych ráda pomohla všem lidem, kteří to potřebují. Je důležité, aby si lidé navzájem pomáhali a i hlavně tam, kde to sami nezvládnou!

Svatava Matušková

Mám v životě štěstí, o které jsem se mnohdy nezasloužila - narodila jsem se milujícím rodičům, do bezpečné středoevropské země. Chci pomáhat těm, kteří takové štěstí nemají. "Lhostejnost k druhým a lhostejnost k osudu celku je přesně tím, co otevírá dveře zlu." (Václav Havel)

Pavel Sýkora

Pomáhat nebolí. Naopak, dobré skutky dělají radost oběma stranám.

Tomáš Borůvka

Musíme si pomáhat. Žijeme v blahobytu, zatímco v jiných zemích žijí v nuzných podmínkách a váží si banálních věcí. I malá pomoc umí zázraky.

Ludmila

Na světě je tolik bídy a neštěstí. Trápí mne to. Je lépe zapálit malou svíčku než proklínat temnotu.